5151. Az ember génjeitől is függ, hogy kutyatulajdonos lesz-e
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Ha egy kisállat megbetegszik vagy valamilyen tünetet mutat, sok gazdi figyelmen kívül hagyja a megfelelő gyógykezelést és ellátást, és az interneten található, sokszor téves információkra hagyatkozik, illetve rossz berögződéseket követ.
Búvárok megkezdték a ciprusi tengervizekben elszaporodott tűzhalak szervezett kiirtását, a térségben nem őshonos faj ugyanis nemcsak a Földközi-tenger biodiverzitását fenyegeti, mérge az emberekre is veszélyes.
Több mint 4400 hüllőt mentettek meg, valamint tucatnyi bűnözőt őrizetbe vettek egy illegális vadkereskedelem elleni nemzetközi akció keretében - közölte az európai uniós rendőrségi együttműködési szervezet (Europol).
Az éghajlatváltozás is szerepet játszott több ezer kontyos lunda pusztulásában Alaszka partjainál - állapították meg a kutatók, akik szerint a tengeri madarak éhen haltak, amikor a táplálékukat jelentő halak északra úsztak a melegedő óceánvíz elől.
Vidd el hüllőgyógyászatban jártas állatorvoshoz, alapos fizikális vizsgálattal dönthető csak el, hogy a tünetek hátterében betegség húzódik-e meg vagy természetes jelenséggel állunk szemben.
Távolról és a körülményeket nem ismerve nagyon nehéz kitalálni, mi történt. De egy félős kutyának sokszor az is elég, ha idegen helyen vagy idegen emberek között kell eltöltenie egy napot, esetleg a gazdája nélkül. A félős és bizalmatlan viselkedést sokan félreértik. Azt tanácsolom, hogy vigye magával, ahova csak lehet. Ismerjen meg a kutya minél több embert, több helyzetet. Ha tapasztalatot gyűjt, fokozatosan ismeri meg a világot, egy idő után múlik a félénksége. Várja meg, míg a kutya kíváncsisága miatt ismerkedni szeretne, és ezeket a próbálkozásait mindig dicsérje, bátorítsa a kutyát. Csak arra kell vigyázni, hogy ne erőltesse.
Hmmm. Két hetet biztos kellene várni és közben folyamatosan figyelni a viselkedésüket. Ha már elfogadónak és barátinak tűnik a viszony, akkor lehetne újra próbálkozni.
Valószínűleg megfázott vagy valami légzőszervi fertőzést sikerült összeszednie a malacnak. Kiegészítő kezelésnek jó szokott lenni a kamillázás, de mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz. Antiobiotikumos szemcseppeket szoktam írni, néha gyógyszeres port is kell keverni a vízbe vagy a gyümölcsre, és injekcióra is szükség lehet. Ez persze mind a vizsgálat során dől el.
A csőr és a karom koptatásra megfelelő berendezési tárgyakat kell elhelyezni (csőrkoptató, rágófák, karomkoptatós ülőfa vagy gyümölcsfa-ülőrúd, ami megfelelő vastagságú) a kalitkában. Nem tudom, milyen atkáról lehetett szó, leggyakoribb a csőr feletti viaszpajzs atkás fertőzöttsége, esetleg a lábaké. A daganatot látnom kellene, hogy nyilatkozni tudjak róla. Lehet, hogy tényleg daganat?