5151. Az ember génjeitől is függ, hogy kutyatulajdonos lesz-e
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Ha egy kisállat megbetegszik vagy valamilyen tünetet mutat, sok gazdi figyelmen kívül hagyja a megfelelő gyógykezelést és ellátást, és az interneten található, sokszor téves információkra hagyatkozik, illetve rossz berögződéseket követ.
Búvárok megkezdték a ciprusi tengervizekben elszaporodott tűzhalak szervezett kiirtását, a térségben nem őshonos faj ugyanis nemcsak a Földközi-tenger biodiverzitását fenyegeti, mérge az emberekre is veszélyes.
Több mint 4400 hüllőt mentettek meg, valamint tucatnyi bűnözőt őrizetbe vettek egy illegális vadkereskedelem elleni nemzetközi akció keretében - közölte az európai uniós rendőrségi együttműködési szervezet (Europol).
Az éghajlatváltozás is szerepet játszott több ezer kontyos lunda pusztulásában Alaszka partjainál - állapították meg a kutatók, akik szerint a tengeri madarak éhen haltak, amikor a táplálékukat jelentő halak északra úsztak a melegedő óceánvíz elől.
Ez normális állapot. 5-6 hónapos korukban váltják a szemfogaikat, és ez a tejfogak kiesésével jár.
A kiváltó okot kell megszüntetni. A kutyák rendszerint azért szöknek meg, mert a kinti világ érdekes és jó. Lehet büntetni, amikor kimegy, de ez a megoldás azért nem igazán jó, mert a kutya ilyenkor valószínűleg rendszeresen jó élményben részesül és erről csak úgy szoktatható le, ha az esetek 100%-ában büntetjük. Ha csak néha kapjuk rajta, néha viszont nem (pl. amikor nem vagyunk otthon), akkor a kutya újra és újra meg fogja próbálni. A kutya ezen szokásán változtathatunk, ha rendszeresen elvisszük sétálni és alaposan lefárasztjuk. Attól, hogy a kutyánk kertben él, ugyanúgy szüksége van a kinti környezetre. Azonban a legegyszerűbb megoldás (és legköltségesebb is): erősítsük meg a kerítést, oly módon, hogy a kutya ne tudjon kimenni és gyakran sétáltassuk!
A kb. 3 óra, általánosságban minden 8 - 16 hetes kutyára igaz, de sok múlik a táplálék és folyadék felvétel rendjén és mennyiségén, no és nem utoló sorban a szobatisztaságra szoktatás hatékonyságán. A napi 3 sétálás elegendő, de a csak napi 3 alkalommal a természetes környezetben való ürítés biztosítása és a csak napi 3 alkalommal való foglalkozás, játék, tanítás - a kezdeti hetekben kevés. A kölyök és fiatal kutyától illózió elvárni, hogy egyszer napközben 8 - 10 óráig, egyszer pedig éjszaka 6 - 8 óráig ne ürítsen !!! Ajánlom figyelmébe, Jean Coppendale: Kölyökkutyák (Alexandra) című könyvét
Mindenekelőtt jó előre tisztázni, hogy a sürgős segítség kérésnek nem ez a módja!! Gyanítom, hogy az állatnak van kezelő állatorvosa (nem csak azért, mert ez kötelező manapság), aki - ha mást nem - az oltásait beadta. Ilyenkor őt kell telefonon megkeresni, vagy - a nem közelben lévő állatorvosok közül - valakit felhívni (ki tud-e jönni, vagy tudja-e fogadni a beteget). Ha ő éppen nem tud segíteni, minden bizonnyal tud ajánlani másik állatorvost. Nem győzöm újra meg újra leírni, hogy állatainkkal kapcsolatban ugyanúgy kell eljárnunk, mint családtagjainkkal (gyerek, szülő, testvér, stb.). Mert felelősséggel tartozunk értük. Mégpedig már büntetőjogi felelősséggel is. A fialás normál körülmények között probléma mentesen zajlik le. De vannak esetek, amikor nem. Ezért a fialás várható időpontjára tekintettel a minimum az, hogy felvesszük a kapcsolatot egy állatorvossal, aki szükség esetén segítséget tud nyújtani ebben az időszakban. Ha közel van, ha távol. A távolság ebben az esetben nem mentőkörülmény! Ha pedig nem megoldható, hogy az állatorvos menjen ki (nehéz ellés esetén amúgy is jobb, ha műtő közelben van az állat), akkor a fialó állatot kell az állatorvoshoz vinni. Azaz: problémásnak látszó esetben autóba kell ülni, és el kell vinni a legközelebbi szolgálatban lévő állatorvoshoz az állatot. A vemhesség alatt hozzáértéssel kell tartani, kezelni a vemhes állatot, hogy a fialás minél simábban menjen. A nem megfelelő előkészítés elhúzódó elléshez, fájásgyengeséghez, ezen keresztül a magzatok elhalásához is vezethet, az anyaállat toxikózisáról, kimerüléséről nem is beszélve. Ilyenkor a fialás elhúzódhat, ezzel veszélybe sodorva a magzatokat és az anyát is. Ekkor már csak a szakszerű állatorvosi beavatkozás, szükség esetén a császármetszés segíthet. Szerencsés esetben az anyaállat néhány óra alatt kicsit kipiheni magát, és folytatja a fialást. Ilyenkor azonban lényegesen nagyobb a magzatelhalás veszélye. A fájásgyengeségre, elhúzódó fialásra nincs házilagos segítség!
A kutya viselkedése valószínűleg az emberként való kezeléséből, elkényeztetésből, neveletlenségből, a hiányzó hierarchikus falkasorrendből ered. Ezek kezelésére megoldására egy helyszíni megfigyelés és felmérést követően jó hatékonyságú tréning módszerek vannak. A csitítás továbbra sem fog eredményre vezetni ! Az én kérdésem: az ajtó melyik oldalát kaparja a kutya ? Mind a két lehetőségre vannak tréning módszerek a leszoktatáshoz, - csak különbözőek.