5151. Az ember génjeitől is függ, hogy kutyatulajdonos lesz-e
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Ha egy kisállat megbetegszik vagy valamilyen tünetet mutat, sok gazdi figyelmen kívül hagyja a megfelelő gyógykezelést és ellátást, és az interneten található, sokszor téves információkra hagyatkozik, illetve rossz berögződéseket követ.
Búvárok megkezdték a ciprusi tengervizekben elszaporodott tűzhalak szervezett kiirtását, a térségben nem őshonos faj ugyanis nemcsak a Földközi-tenger biodiverzitását fenyegeti, mérge az emberekre is veszélyes.
Több mint 4400 hüllőt mentettek meg, valamint tucatnyi bűnözőt őrizetbe vettek egy illegális vadkereskedelem elleni nemzetközi akció keretében - közölte az európai uniós rendőrségi együttműködési szervezet (Europol).
Az éghajlatváltozás is szerepet játszott több ezer kontyos lunda pusztulásában Alaszka partjainál - állapították meg a kutatók, akik szerint a tengeri madarak éhen haltak, amikor a táplálékukat jelentő halak északra úsztak a melegedő óceánvíz elől.
Mindenekelőtt fontos tisztázni, hogy a hörcsög valójában hány éves. Tehát 1,5 éve került Önhöz vagy ténylegesen 1,5 éves, azaz Önnél született. A hörcsögök átlagéletkora 2-3 év. Ha már két éves elmúlt akkor egy igazán öreg hörcsögnek számít. A kezelésnél ezt mindenféleképp figyelembe kell venni. Amint azt írta is, a tünetekből cukorbetegség gyanítható, azonban a többi tünet okának kiderítéséhez további vizsgálatokra lenne szükség. Ha hörcsöge idős és úgy véli, hogy nagyon szenved, abban az esetben a végleges elaltatást javaslom.
A csőr visszafelé nem fog nőni. Rágással koptathatja, amihez kérges faágak, puhafa lécek a legalkalmasabbak (pl. ülőrúdnak, mászófának). Ha a túlnövés olyan mértékű, hogy ez már zavarja a madarat is, akkor éles ollóval, csipesszel visszavágható, a csőrben húzódó vérérig. Mivel az aratingák többségének fekete a csőre, így a vérér valószínűleg nem látható, még átvilágítva sem. Ez esetben az elkeskenyedett részből csak 2-3 mm-t érdemes visszavágni, majd ha szükséges, a művelet pár hét múlva megismételhető. Az esetleges kivérzés fültisztító pálcikára cseppentett Betadinnal fertőtleníthető.
Egy kan kutya mindig képes a párzásra, - a jelenséget a szuka kutya tüzelése válthatja ki, ellenben azt írta, hogy "nem lehet neki". Ebből meg bátorkodom arra következtetni, hogy a szuka kutya ivartalaníttatva van. (?) Hasonló esetekben nem a különzárás a megoldás, - az már csak az emberi tehetetlenség kimutatása. Véleményem szerint a kan kutya túlzott szexuális dominanciája valószínűleg a hiányzó rangsorból, elkényeztetésből vagy "elemberesítésből" ered, esetleg a szuka kutya álvemhességi tüneteire reagál. Ezeken a tartási körülmények megváltoztatásával, a kan kutya ivartalanításával, a dominancia csökkentésére irányuló tréninggel és a rangsor beállításával lehet változtatni. Az esetleges álvemhesség tünetei homeopatikus szerekkel jól kezelhetőek.
Lehet, hogy Ön nem látja, de valami még is változhatott (illatanyag, idegen állat, paraziták, stb.) Az Önök helyében én beengedném a házba. Gondolom vadászni nem járnak vele, házőrzésre nem igazán alkalmas fajta, - akkor minek is van kint ! Éljen a társállat tartás ! Vesszenek a kutyáknak emberek által gyártott ´műproblémák´ !
Kezdésnek túl gyorsan és alaposabb tervezés nélkül telepítette be az akváriumot, de nagyon pozitív, hogy érdeklődik és jobban akarja csinálni! Mindenképpen javasolnám egy akvarisztikáról szóló könyv (pl. Horn Péter-Zsilinszky Sándor: Akvarisztika) alaposabb átfutását a következő betelepítés előtt. Alaposabb leírás nélkül (szűrés, telepítési körülmények, vízcserék és akváriumi takarítások módja és rendszeressége, beteg halakon látható külső jelek stb.) sajnos nem lehet megmondani, hogy miben pusztulhattak el a halak, így azt sem, hogy a fertőzés veszélye a többi halnál mennyire valószínű. Ennek megállapításáig azonban semmiféle gyógyszeres kezelést nem szabad megkezdeni, különben csak a mérgezést kockáztatja, és az ebből fakadó még jelentősebb pusztulást a gyógyulás helyett!