5151. Az ember génjeitől is függ, hogy kutyatulajdonos lesz-e
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Ha egy kisállat megbetegszik vagy valamilyen tünetet mutat, sok gazdi figyelmen kívül hagyja a megfelelő gyógykezelést és ellátást, és az interneten található, sokszor téves információkra hagyatkozik, illetve rossz berögződéseket követ.
Búvárok megkezdték a ciprusi tengervizekben elszaporodott tűzhalak szervezett kiirtását, a térségben nem őshonos faj ugyanis nemcsak a Földközi-tenger biodiverzitását fenyegeti, mérge az emberekre is veszélyes.
Több mint 4400 hüllőt mentettek meg, valamint tucatnyi bűnözőt őrizetbe vettek egy illegális vadkereskedelem elleni nemzetközi akció keretében - közölte az európai uniós rendőrségi együttműködési szervezet (Europol).
Az éghajlatváltozás is szerepet játszott több ezer kontyos lunda pusztulásában Alaszka partjainál - állapították meg a kutatók, akik szerint a tengeri madarak éhen haltak, amikor a táplálékukat jelentő halak északra úsztak a melegedő óceánvíz elől.
A vizsgálatokból az derül ki, hogy a kedvence jó kezekben van, de valóban nehéz diagnosztizálni az esetet. A párologtatót mindenképpen ki lehet próbálni, nem árthat. Amire még gondolnék, hogy az esetleges stressz kiválthatott nála fokozott gyomorsav termelődést, vagy gyomorfekélyt , ez jellemző hajnalban mikor üres a gyomor és a remegés a fájdalomra utal. Érdemes lenne ez irányban kezelni talán.
Ez azért lehet mert: · ebben a korban a kutyáknak 2-4 óránként üríteniük kell · nincs szobatisztaságra vagy pelenkára szoktatva · elképzelhető, hogy vizeletrendszeri betegsége van · a kutya cukorbeteg
Nagyon szép a kutya, valóban nagyon aranyos! A "színhiba" úgy gondolom, öröklődhet.
Mindenekelőtt nem ártana egy alapos állatorvosi vizsgálat (vizeletvizsgálattal) annak kiderítésére, hogy betegségről, vagy viselkedési problémáról van-e szó.
Ha vérvizsgálat még nem készült, akkor javasolnám azt is, mert az funkcionális képet ad a kutyus szerveinek működéséről. Azzal talán előbbre jutunk. Addig is immunstimuláló készítményeket javasolnék (Béres csepp, VetriDMG).