5151. Az ember génjeitől is függ, hogy kutyatulajdonos lesz-e
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Ha egy kisállat megbetegszik vagy valamilyen tünetet mutat, sok gazdi figyelmen kívül hagyja a megfelelő gyógykezelést és ellátást, és az interneten található, sokszor téves információkra hagyatkozik, illetve rossz berögződéseket követ.
Búvárok megkezdték a ciprusi tengervizekben elszaporodott tűzhalak szervezett kiirtását, a térségben nem őshonos faj ugyanis nemcsak a Földközi-tenger biodiverzitását fenyegeti, mérge az emberekre is veszélyes.
Több mint 4400 hüllőt mentettek meg, valamint tucatnyi bűnözőt őrizetbe vettek egy illegális vadkereskedelem elleni nemzetközi akció keretében - közölte az európai uniós rendőrségi együttműködési szervezet (Europol).
Az éghajlatváltozás is szerepet játszott több ezer kontyos lunda pusztulásában Alaszka partjainál - állapították meg a kutatók, akik szerint a tengeri madarak éhen haltak, amikor a táplálékukat jelentő halak északra úsztak a melegedő óceánvíz elől.
Ami elsőre zavaró, hogy a madárka meglehetősen magányos lesz egyedül a garázsban. A hely megfelelő lehet, ha fagymentes, a lámpa a ketrec felett van elhelyezve és kb 12 órán át világít. Jobb lenne egy kb. 20W-os energiatakarékos égő, ami kevesebbet fogyaszt de erősebb a fénye. A magasabb kelvinszámú (4-6000K) izzók természetesebb, napfényhez közelebb álló fényt adnak.
Igen, normális dolognak tekintehtő.
Kedves Gazdi! Sajnos ilyen kevés információból nehezen tudunk iránymutatást adni. Az említett két tünet nem szűkíti le eléggé a szóba jövő betegségek körét. Kérjük, hogy írjon többet, vagy a problémával forduljon állatorvosához és kérje állata klinikai vizsgálatát. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Lehet normális is rövid pofájú kutyáknál. Érdemes lenne kivizsgálni. Üdv
Nagyon sajnálom, de ezekre a kérdéseire nem lehet így válaszolni, mert a leírás alapján nem lehet megmondani, hogy mi lehet a cica fülének a baja. Ehhez mindenképpen meg kellene vizsgáltatni állatorvossal. Próbálják meg megoldani, hogy eljussanak egy állatorvoshoz, ez azért ma már nem lehetetlen. Legfeljebb egy kicsit messzebbre kell menni.