5151. Az ember génjeitől is függ, hogy kutyatulajdonos lesz-e
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Ha egy kisállat megbetegszik vagy valamilyen tünetet mutat, sok gazdi figyelmen kívül hagyja a megfelelő gyógykezelést és ellátást, és az interneten található, sokszor téves információkra hagyatkozik, illetve rossz berögződéseket követ.
Búvárok megkezdték a ciprusi tengervizekben elszaporodott tűzhalak szervezett kiirtását, a térségben nem őshonos faj ugyanis nemcsak a Földközi-tenger biodiverzitását fenyegeti, mérge az emberekre is veszélyes.
Több mint 4400 hüllőt mentettek meg, valamint tucatnyi bűnözőt őrizetbe vettek egy illegális vadkereskedelem elleni nemzetközi akció keretében - közölte az európai uniós rendőrségi együttműködési szervezet (Europol).
Az éghajlatváltozás is szerepet játszott több ezer kontyos lunda pusztulásában Alaszka partjainál - állapították meg a kutatók, akik szerint a tengeri madarak éhen haltak, amikor a táplálékukat jelentő halak északra úsztak a melegedő óceánvíz elől.
A cseppfertőzéssel terjedő betegségeket "cipőtalpon" is hazahurcolhatjuk, ezért az un. kombinált oltást ajánlott lehet beadatni a cicának. Amennyiben esély van arra, hogy a cica a lakást elhagyja (nyaralás, földszinti lakásból szökés stb) javasolt veszettség ellen is oltani. Az oltások gyakorisága viszont nem függ a macska tartózkodási helyétől. Az élősködők elleni védekezésre is ez utóbbi vonatkozik.
A 4 hónapos tojó még fióka, így a hím nem párjelöltnek tekint, hanem betolkodónak a revírjébe. Érdemes lenne új kalitkába összeszoktatni, vagy külön ketrecben egymás mellett tartani arra az időre, míg kölcsönösen nem keresik egymás társaságát.
T. Kérdező! Nem tudom mi az a " kelti" macska. Hipoallergén a táp lehet, pld. Üdvözlettel:dr.s.r.
Lehetőség szerint ne kapjon penészes takarmányt. Okozhat légúti megbetegédeseket, szaporodási problémákat, kólikát, por károsíthatja a tüdót, teljesítményromláshoz, rossz kondícióhoz vezethet vagy az orri részen megjelenő szemölcsszerű kinövésekhez.
Kérdésére csak azt tudom válaszolni, hogy az ilyen makacs esetekkel kell felkeresni specialistákat, akik talán a szokásos állatorvosi lehetőségeken túl tudnak segíteni a diagnózis pontos felállításában, és az eredményesebb kezelésben. Jelen esetben azt ajánlom, keressenek egy bőrgyógyászati szakrendelést, bőrgyógyászattal régebben foglalkozó állatorvost, és neki mutassák meg a kutyát. Ilyen rendeléseket ma már sokfelé lehet találni az országban, de azért általában szükséges némi utazás, szállítás.