5156. Jávorantilop született a debreceni állatkertben
Jávorantilop született a debreceni állatkertben, születésével héttagúra bővült a jávorcsalád - közölte az állatkert igazgatója csütörtökön a helyszínen sajtótájékoztatón.
Jávorantilop született a debreceni állatkertben, születésével héttagúra bővült a jávorcsalád - közölte az állatkert igazgatója csütörtökön a helyszínen sajtótájékoztatón.
A dunai hajóbaleset áldozatainak felkutatásában több önkéntes mentőcsapat is részt vesz, köztük három, elhunyt személyek felkutatására kiképzett kutya és vezetőjük.
2020 májusától a jelenlegi Keszthelyi Déli szabadstrand területén már a kutyák is fürdőzhetnek a Balatonban. Élménypark is nyílik, ahol különböző agility eszközök, játékok is rendelkezésre állnak majd a négylábú látogatók legnagyobb örömére.
Napok óta tart a kánikula, ami megviseli a kutyák szervezetét is. Van azonban néhány olyan eszköz, amikkel segíthetünk nekik átvészelni a nagy meleget. Nézzük mik ezek!
Szerda délután egy ismeretlen elkövető kockakővel ütötte agyon a Fővárosi Állat- és Növénykert egyik görög teknősét. Az állat halálos sérüléseket szenvedett, sajnos nem lehetett őt megmenteni. A térfigyelő kamera mindent rögzített, így az állatkert munkatársai a feljelentést megtették.
Ennek több oka is lehet, látatlanban csak találgatni tudok. Fájdalommal járó betegségek esetén is előfordul ilyen viselkedés (végtagfájdalmak, belső szervi betegségek, stb.), amikor bizonyos mozdulatokat tesz, akkor az fájdalommal járhat. Ennek eldöntéséhez alaposan meg kellene a kutyát vizsgálni. Vigyék állatorvoshoz!
A szemészet egy komoly tudomány. "Piros, gyulladt szemet" nagyon sok szembetegség okozhat (kötőhártya-gyulladástól a nem megfelelő helyen növő szempillákig, stb.) és azt a konkrét oknak megfelelően kell kezelni! Így látatlanban, alapos szemvizsgálat nélkül viszont lehetetlen megmondani, mi lehet a baj. És igen, akár egy szimpla kötőhártya-gyulladás is eltarthat hónapokig kezelés nélkül.
Kedves Eszter, Nehéz dolgom van ugyanis könnyedén lehet, hogy a teknősnek csupán annyi a problémája, hogy még nem akklimatizálódott, ismerkedik a környezettel... ebben az esetben pár nap múlva kellene megkínálni újból.. addig hagyni kéne nyugalomban. Ugyanakkor előfordulnak gyengébb egyedek a kis teknősök között akik néha a leggondosabb ellátás esetén sem kezdenek el enni... az ilyen egyedekkel érdemes felkeresni egy hüllőkre specializálódott állatorvost. Üdv-Dr. Schütz Éva
Kedves Érdeklődő! Természetesen, ahogy ez embereknél is lehetséges, úgy minden más fajnál is megtörténhet. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi, segítene a kérdés megválaszollásában, ha tudnánk hány éves a deguja. De persze a korától függetlenül szomorú lehet társa elvesztése miatt. A deguk átlagéletkora a természetben mindössze 1 év, legalábbis ennél idősebb példányt eddig nem tudtak befogni. A fogságban tartott egyedek élettartama általában 4-5 év, de hallottam már 8-10 éves degukról is.