5156. Jávorantilop született a debreceni állatkertben
Jávorantilop született a debreceni állatkertben, születésével héttagúra bővült a jávorcsalád - közölte az állatkert igazgatója csütörtökön a helyszínen sajtótájékoztatón.
Jávorantilop született a debreceni állatkertben, születésével héttagúra bővült a jávorcsalád - közölte az állatkert igazgatója csütörtökön a helyszínen sajtótájékoztatón.
A dunai hajóbaleset áldozatainak felkutatásában több önkéntes mentőcsapat is részt vesz, köztük három, elhunyt személyek felkutatására kiképzett kutya és vezetőjük.
2020 májusától a jelenlegi Keszthelyi Déli szabadstrand területén már a kutyák is fürdőzhetnek a Balatonban. Élménypark is nyílik, ahol különböző agility eszközök, játékok is rendelkezésre állnak majd a négylábú látogatók legnagyobb örömére.
Napok óta tart a kánikula, ami megviseli a kutyák szervezetét is. Van azonban néhány olyan eszköz, amikkel segíthetünk nekik átvészelni a nagy meleget. Nézzük mik ezek!
Szerda délután egy ismeretlen elkövető kockakővel ütötte agyon a Fővárosi Állat- és Növénykert egyik görög teknősét. Az állat halálos sérüléseket szenvedett, sajnos nem lehetett őt megmenteni. A térfigyelő kamera mindent rögzített, így az állatkert munkatársai a feljelentést megtették.
Kedves Gazdi! Fontos, hogy a lehető leghamarabb menjenek vele vissza az állatorvosukhoz, aki valóban tud segítséget adni.Sokszor a rejtett sérülések veszélyesek tudnak lenni: pl. agyrázkódás, tüdőzúzódás, húgyhólyag, máj, lép repedése, belső vérzés... A balesetet követően ezek kívánnak azonnali ellátást és megfigyelést, hiszen a törött csont napokkal később is gyógyítható.
Kedves Dia, Macskánál gyakoriak a fogak és az íny megbetegedései, főleg az idősebbeknél. Sokszor a tulajdonosok nem is sejtik, hogy a macska fogai betegek, az csak az állatorvosi vizsgálat során derül ki. Máskor a rossz szájszag, a táplálékfelvétel zavara vagy a viselkedés megváltozása (a száj "mancsolása") jelzi a betegséget. A harmadik szemhéj előesése betegségek kísérő tünete is lehet, macskától függ, hogy melyiké, és kiválthatja a stressz is.
A külső hallójárat gyulladás gyógykezelése gyakran hosszadalmas. Mikrobiológiai vizsgálatot kellene végeztetni a fülváladékból és célzottan kezelni. Lehet, hogy olyan kórokozó van a hallójáratokban, amely nem érzékeny az alkalmazott készítményre.
Átlagosan 2 év szokott lenni a patkányok élettartama. Sajnos náluk is egyre gyakoribbak a daganatos megbetegedések, melynek orvoslása a műtéti eltávolítás. Ilyen korban nyilván az altatás kockázatával is számolni kell. A daganat jó vagy rossz indulatúságát szövettani vizsgálattal lehet eldönteni. Ha nem kívánják már műtétnek alávetni a kis patkányt, akkor én mindig azt szoktam mondani, hogy ameddig az étvágya, kedélye rendben van, a napi rutinjának megfelelően viselkedik, akkor nem kell még az elaltatásra gondolni. Ha viszont azt tapasztalják, hogy az állat étvágytalan, gubbaszt, nem érdeklődik a környezete iránt akkor talán ideje elgondolkodni arról, hogy el kellene engedni őt és állatorvosukhoz fordulni, hogy átsegítse őt a végleges álomba. El kellene vinni a patkányt állatorvohoz, ne nézzék, hogy szenved :(
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok