5156. Jávorantilop született a debreceni állatkertben
Jávorantilop született a debreceni állatkertben, születésével héttagúra bővült a jávorcsalád - közölte az állatkert igazgatója csütörtökön a helyszínen sajtótájékoztatón.
Jávorantilop született a debreceni állatkertben, születésével héttagúra bővült a jávorcsalád - közölte az állatkert igazgatója csütörtökön a helyszínen sajtótájékoztatón.
A dunai hajóbaleset áldozatainak felkutatásában több önkéntes mentőcsapat is részt vesz, köztük három, elhunyt személyek felkutatására kiképzett kutya és vezetőjük.
2020 májusától a jelenlegi Keszthelyi Déli szabadstrand területén már a kutyák is fürdőzhetnek a Balatonban. Élménypark is nyílik, ahol különböző agility eszközök, játékok is rendelkezésre állnak majd a négylábú látogatók legnagyobb örömére.
Napok óta tart a kánikula, ami megviseli a kutyák szervezetét is. Van azonban néhány olyan eszköz, amikkel segíthetünk nekik átvészelni a nagy meleget. Nézzük mik ezek!
Szerda délután egy ismeretlen elkövető kockakővel ütötte agyon a Fővárosi Állat- és Növénykert egyik görög teknősét. Az állat halálos sérüléseket szenvedett, sajnos nem lehetett őt megmenteni. A térfigyelő kamera mindent rögzített, így az állatkert munkatársai a feljelentést megtették.
Nem írja a kedves kérdező, hány évesek a kutyák, hány ellésük volt megelőzőleg, és hogy pontosan mennyivel vagyunk az előző tüzelés után. Ha tartósan hágó mozdulatokat végeznek az ösztrogén túltermelése is állhat a háttérben, ami a leggyakrabban a petefészek cisztás elfajulásának következménye.
A papagájok többsége tavasszal szaporodik, így meglehet, hogy "rendes kézzel nevelt madárként" lett felnevelve, csak hely, vagy időhiány miatt visszakerül fajtársai közé. Ez természetesen azzal jár, hogy kevésbé igényli az ember társaságát, mint az a madár, melyet a felnevelést követően azonnal az új gazdájának adnak. Az amazonpapagájok értelmes madarak, a helyváltozás, gazdaváltás megviseli őket, így akár hónapok is eltelhetnek, míg elnyerik a bizalmát. Ha a kalitba benyúlva nem akarja megcsípni a felényúló kezet, az már magában is jó alap a továbbszelídítéshez. Ilyenkor már nyitott ketrecajtó mellett is lehet csemegével kínálni, mely tevékenység közben vissza lehetne szoktatni a kéz érintéséhez. Sokszor megbízhatóbb, kedvesebb madarat kaphatunk egy ilyen kissé elvadult, vagy eleve vad papagáj megszelídítésével, mint egy éppen önállósodó madárbébi megvásárlásával, amelynek kamaszkori jellemváltozásait nem minden gazdi tudja megfelelően kezelni.
Kedves Gazdi! Érthető hogy nagyon aggódik a , hiszen 1 hónapja nagyon kifejezett fájdalomtüneteket mutat a kutyus. Sajnos egyértelmű szakmai véleményt nem tudok mondani a tünetekkel kapcsolatban,mert túl kevés az információm a kutyus epilepsziájával kapcsolatban. Azt látom hogy 5 éves kora óta epilepsziás, de nem ismerem a rohamtüneteket ( több százféle létezik ), tehát azt sem tudom megítélni, hogy az agy melyik agylebenyéből indul ki a folyamat, ( mozgató, érző, stb..) Az Ön által leírt tünetek lehetnek neurológiai vagy ortopédiai eredetűek egyaránt. Az biztos hogy fájdalmakat jelez a kutya, hiszen a bicegés mellett a remegés is megfigyelhető. Szteroid+nem szteroid kezelésre , átmeneti javulást mutatott, de a Carprox úgy látom önmagában nem tünteti el a fájdalmakat..Iyen tünetek esetén a reflex vizsgálatok mellett, meg kell röntgeneztetni a beteg végtagot és a gerincet egyaránt . Ha a natív vizsgálat negatív eredményre vezet , gerincfestést szoktunk javasolni. Ez nagyon költséges és fájdalmas eljárás de néha elkerülhetetlen Mivel epilepsziás a kuyta , a rohamtünetek ismeretében közelebb szoktam jutni a diagnózishoz, és a nagyon pontos, 8 évre kiterjedő kórelőzményi adatok ,a pszichiátriai, belgyógyászati valamint neurológiai kivizsgálást követően, szoktam csak javasolni a megfelelő műszeres vizsgálatokat. Mivel ortopédiai elváltozást röntgennel nem találtak, a szóba jöhető okok izom - vagy neurológiai eredetűek lehetnek. A Diprophos inj. mindkét esetben javulást okoz de ez csak tüneti kezelés. Ilyen tipusú epilepsziás tünet nem létezik, kivéve a Todd -parézist de az csak néhány óráig figyelhető meg kutyán és csak homloklebenyi epilepsziák esetén, az 1 hónapja tartó permanens fájdalomtünetek miatt ezt ki tudom zárni. Ha az epilepszia tüneteivel kapcsolatban további információk is érdeklik: ajánlom a www.kutyaepilepszia.hu weboldalt, itt sok információt talál.
Ha a kutyusa a műtétet kibírta, és felébredt, a műtét során komplikáció nem lépett fel, akkor szerintem most már nem lesz gond. Az egyedüli kockázat, ha az emlőtumornak áttéte alakul ki. Szerintem varratszedésre (vagy akár korábban) már a régi lesz.
Az állatorvos minden esetben megvizsgálja a kutyát (Pl- általános egészségi állapot, szívműködés) és ennek függvényében dönti el, hogy javasolja-e a műtétet, tehát nincs egy fix felső korhatár.