5156. Jávorantilop született a debreceni állatkertben
Jávorantilop született a debreceni állatkertben, születésével héttagúra bővült a jávorcsalád - közölte az állatkert igazgatója csütörtökön a helyszínen sajtótájékoztatón.
Jávorantilop született a debreceni állatkertben, születésével héttagúra bővült a jávorcsalád - közölte az állatkert igazgatója csütörtökön a helyszínen sajtótájékoztatón.
A dunai hajóbaleset áldozatainak felkutatásában több önkéntes mentőcsapat is részt vesz, köztük három, elhunyt személyek felkutatására kiképzett kutya és vezetőjük.
2020 májusától a jelenlegi Keszthelyi Déli szabadstrand területén már a kutyák is fürdőzhetnek a Balatonban. Élménypark is nyílik, ahol különböző agility eszközök, játékok is rendelkezésre állnak majd a négylábú látogatók legnagyobb örömére.
Napok óta tart a kánikula, ami megviseli a kutyák szervezetét is. Van azonban néhány olyan eszköz, amikkel segíthetünk nekik átvészelni a nagy meleget. Nézzük mik ezek!
Szerda délután egy ismeretlen elkövető kockakővel ütötte agyon a Fővárosi Állat- és Növénykert egyik görög teknősét. Az állat halálos sérüléseket szenvedett, sajnos nem lehetett őt megmenteni. A térfigyelő kamera mindent rögzített, így az állatkert munkatársai a feljelentést megtették.
A leírás alapján a tartás körültekintő és alapos. Az állatorvosnál jobbat látatlanban aligha tudnék mondani :), feltételezem, hogy ha semmit nem talált, akkor valószínűleg ő is a gümőkór kezdeti stádiumát tette valószínűvé, ez esetben pedig a legjobb dolog, amit tehet, az elkülönítés (de a hal korától függően akár egyszerű öregedés is lehet). Sajnos jó tartási körülmények között is előfordul, hogy egy-egy gyengébb immunrendszerű egyed elkap valamilyen betegséget, azonban ez esetben ajánlatos megvizsgálni a további tartási körülmények helyességét (vízparaméterek, szűrés, zsúfoltság stb).
A gége, garat gyulladására. A hangszalagjai valószínűleg megvastagodtak a gyulladásos folyamat miatt, és így már nem tud velünk hangot adni. Meg kellene nézetni állatorvossal!
Vízben élő teknősökön időnként előfordulhatnak különféle foltok. Tarajos teknősök esetében ez legtöbbször vízkő szokott lenni. Ilyenkor a teknős páncéljának alapos tisztítása a megfelelő megoldás. Mindenképp javasolt azonban a teknőst megmutatni egy hozzáértő szakembernek, mert fehér foltot egyéb gond is okozhat (pl. bakteriális vagy gombás fertőzés). Az étvágytalanság hátterében számtalan tényező állhat. Ilyenkor télen leggyakoribb a teknős számára nem megfelelő környezet. Sajnos a levélből nem sok minden derül ki a teknős tartására vonatkozólag, így szinte bármi okozhatja az étvágytalanságot (betegség, tartási hibák, stb.) Alapos vizsgálat szükséges a probléma kiderítése érdekében.
Miért nem viszi állatát állatorvoshoz, vizsgálat nélkül nem lehet választ adni kérésére. Ezért vannak az állatorvosok.
A sebek gyógyulását akár betadine oldat segítségével is elő lehet segíteni, amit patikában, recept nélkül lehet kapni. A fő probléma azonban nem ez! A kérdés, hogy mitől keletkeztek a sebek rajta, illetve mi lehet a gerinc melletti kinövés. Szabályos vedlés esetén ezek egyikének sem szabad előfordulnia. Szintén szokatlan tünet, hogy többször is leesett a kígyó a napozóhelyéről. Sebeket különféle sérülések, atkás fertőzés, túl nedves környezetben elszaporodó baktériumok, gombák és még sok minden más is okozhat. A kinövés szintén lehet tályog, vagy valamilyen sérülés következménye. Az állatorvosi vizsgálatot mindenképp javasolom, hogy kiderüljön mi áll a probléma hátterében.