5156. Jávorantilop született a debreceni állatkertben
Jávorantilop született a debreceni állatkertben, születésével héttagúra bővült a jávorcsalád - közölte az állatkert igazgatója csütörtökön a helyszínen sajtótájékoztatón.
Jávorantilop született a debreceni állatkertben, születésével héttagúra bővült a jávorcsalád - közölte az állatkert igazgatója csütörtökön a helyszínen sajtótájékoztatón.
A dunai hajóbaleset áldozatainak felkutatásában több önkéntes mentőcsapat is részt vesz, köztük három, elhunyt személyek felkutatására kiképzett kutya és vezetőjük.
2020 májusától a jelenlegi Keszthelyi Déli szabadstrand területén már a kutyák is fürdőzhetnek a Balatonban. Élménypark is nyílik, ahol különböző agility eszközök, játékok is rendelkezésre állnak majd a négylábú látogatók legnagyobb örömére.
Napok óta tart a kánikula, ami megviseli a kutyák szervezetét is. Van azonban néhány olyan eszköz, amikkel segíthetünk nekik átvészelni a nagy meleget. Nézzük mik ezek!
Szerda délután egy ismeretlen elkövető kockakővel ütötte agyon a Fővárosi Állat- és Növénykert egyik görög teknősét. Az állat halálos sérüléseket szenvedett, sajnos nem lehetett őt megmenteni. A térfigyelő kamera mindent rögzített, így az állatkert munkatársai a feljelentést megtették.
Kedves Eri! A kutya èletkoràbòl ìtèlve màr tùl van az első tüzelèsèn, így akàr a vemhessèg vagy az àlvemhessèg is szóba jöhet. A rèszleteket egy alapos fizikàlis vizsgàlat, esetleg vèrvizsgàlat, ultrahang tudnà kiderìteni. Üdvözlettel, Dr. Puskàs Gàbor.
A képek alapján nehezen tudok diagnózist mondani, a probléma kialakulásáról részletesebb információra volna szükség. Több hasonló kinézetű bőrbántalom is létezik, bizonyos esetekben a kenőcs vagy a helyileg adott injekció elegendő lehet, más esetekben valóban csak a műtét. Az viszont alapvető, hogy a nyalogatástól védeni kell!!
Sajnos a macska vizelet szag elég jellegzetes. Nem ivartalanított kandúroké még inkább. Ajánlott az alom gyakori cseréje,illetve jobb minőségű,illetve magasabb árkategóriájú alom választása,amelynek jobb a szagelnyelő képessége.Lehet próbálkozni táp váltással is,de nem valószínű,hogy a kellemetlen szagot a nem megfelelő eleség okozza.Az ivartalanítás nőstény állatok esetén is enyhíthet ezen a problémán.
Kivizsgálás után lehet megállapítani, hogy van-e probléma. El kell vinni állatorvoshoz!
Kedves Szilvia! Természetesen máris kaphatja a kutyus mind a Caulophyllumot, mind pedig a Pulsatillát, alacsony (D6) vagy közepes (D12) potenciában, naponta 2x-3x 5 golyót, amíg meg nem születnek a kölykök. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád állatorvos, homeopata www.matrayhaz.hu