5176. Sárgaszakállas maki született a Nyíregyházi Állatparkban
A barnamakik családjába tartozó sárgaszakállas maki (Eulemur fulvus mayottensis) született a Nyíregyházi Állatparkban.
A barnamakik családjába tartozó sárgaszakállas maki (Eulemur fulvus mayottensis) született a Nyíregyházi Állatparkban.
Júliustól kötelező a bécsi kutyatulajdonosoknak egy minimum 4 órástanfolyamon résztvenni, hogy professzionális gazdikká váljanak - derül ki a lapunknak küldött sajtóközleményből.
Taylor Swift nagy erővel készül a Macskák című filmre, a szerep kedvéért saját macskáitól tanul, akiknek nagyon különleges nevet adott. Az énekesnőnek három skót lógófülű macskája van, akik az Olivia Benson, Meredith Grey és a Benjamin Button nevekre hallgatnak.
Nyugdíjazták Fridát, a mexikói haditengerészet keresőkutyáját, amelyik 12 embert mentett meg a 2017-es földrengés után - írta a BBC hírportálja.
A tegnap esti órákban érkezett a bejelentés a Teknősmentsvárhoz, miszerint egy Mocsári teknőst egy kutya felszedett és megsebesített.
Kedves gazdi! Nagyon nem mindegy, hogy mi miatt nem eszik a cica. Az egyik legjellemzőbb betegségtünet az állat étvágytalansága. Sürgősen ki kellene vizsgálni a cicát! Vigye állatorvoshoz!
A kutya egyértelműen beteg. Vizsgálatra lenne szüksége. A rendelőben valószínűleg van szakszerű asszisztensi segítség. Ha nem tudnak szájkosarat adni a kutyára, még mindig ott a bódítás lehetősége. Így meg lehet vizsgálni, lehet vért is venni belőle. Sajnos a nyirokcsomók duzzanata és a fogyás nem jó jel. Ha a kutya abszolút kezelhetetlen, de láthatóan szenved, bármilyen nehéz is ezt kimondani, az euthanasia a humánus megoldás.
Önmagában az eltérő szemszín nem kóros,talán csak küllembírálatkor okozhat problémát.
A leírás alapján szőrtetűre gyanakszom, de jó lenne megmutatni állatorvosnak. Ő tudni fogja, milyen külső élősködő elleni szert alkalmazzon.
Kedves Kérdező! Megértem az elkeseredését, de sajnos nem tudok semmi okosat mondani. Leleteket csak önmagukban, a hozzá tartozó beteg és a vizsgálati leletek nélkül nem lehet megfelelően értékelni. Ráadásul, ha már 15 állatorvos látta, és az egyetemi klinikán tartott konzílium sem hozott eredményt, akkor ne várja azt, hogy majd itt az interneten valakiben hirtelen világosság gyúlik és azonnal megmondja, hogy mi a kutyája baja. Én biztosan nem vállalkoznék ilyenre, de szerintem más kollégám sem.