5181. Veszélyes kutyatápot vont ki a forgalomból a Fressnapf
A Fressnapf már levette az áruházak polcairól a terméket, a vásárlóknál lévő, a megadott azonosító adatokkal ellátott eledeleket visszaveszik az üzletekben.
A Fressnapf már levette az áruházak polcairól a terméket, a vásárlóknál lévő, a megadott azonosító adatokkal ellátott eledeleket visszaveszik az üzletekben.
A szúnyogszezon mindig komoly kihívást jelent a felelős kutyatartóknak, hiszen a szúnyogok csípése által terjedő szívférgesség már nálunk is szedi áldozatait. Most különösen fontos a megelőzés, hiszen a késő tavaszi és kora nyári csapadékos időjárás miatt ellepték a szúnyogok az országot! Ha nyaralunk, vagy csak kirándulunk kedvencünkkel, a pihenés mellett a veszélyekre és a szúnyogcsípésekre is érdemes odafigyelnünk.
Ritka esemény történt a Miskolchoz közeli Mályi természetvédelmi egyesület madármentő állomásán csütörtökön, szalakótafiókák keltek ki tojásaikból - írja sajtóközleményében a Bükki Nemzeti Park.
Három binturong (Arctictis binturong) született a Szegedi Vadasparkban, a Délkelet-Ázsiában őshonos cibetmacskafaj kölykeit már a látogatók is megfigyelhetik - derül ki sajtóközleményükből.
Megszökött egy 2,7 méter hosszú kockás piton egy cambridge-i házból, a rendőrség keresi - írta a BBC hírportálja.
Úgy tudom, hogy a shih-tzuk szőrszíne nem változik születés után jelentősen. Legalábbis a barna-fehér foltos kiskutya biztos, hogy ilyen marad felnőttnek is és nem lesz "szürke".
Azt szoktam mondani, hogy addig, amíg az első 4 oltása nincs meg a kiskutyának, addig nem szabad idegen (főleg oltatlan) kutyák által látogatott területekre vinni. Saját kertbe, még ha kutya is van (persze oltva!), természetesen kiengedhető és erdőbe, természetvédelmi területre is vihető, hiszen azért 3-4 hónapos koráig nem zárhatjuk be teljesen a lakásba.
A teknőst mielőbb állatorvosnak kell megmutatni. Valószínűleg vitaminhiány okozza a betegséget, az állatorvos ennek megfelelően kezelni fogja a teknőst!
A kép és a leírtak alapján úgy tűnik, hogy a németjuhászok egy gyakori és nagyon súlyos bőrbetegségéről lehet szó. Ezt a bőr mély-gennyes gyulladásának hívjuk. Ha tényleg erről a betegségről van szó, akkor a tünetek sokszor nagyon súlyosak és nehezen kezelhetők. Kezelések ellenére is újra és újra visszatérhetnek a tünetek. Mindenképpen kitartásra és komplex kezelésre van szükség mind az állatorvos, mind a tulajdonos részéről.
Gyakran fordul elő, amit leírt. Valószínűleg tényleg "csak" kis miteszerekről van szó. Egyenként nyomogatni szerintem nem érdemes, inkább kutyasamponos fürösztést kellene alkalmazni az emlőkön, majd ezután állatpatikákban kapható fertőtlenítő hatású lemosó/sampon használatát ajánlom.