5181. Veszélyes kutyatápot vont ki a forgalomból a Fressnapf
A Fressnapf már levette az áruházak polcairól a terméket, a vásárlóknál lévő, a megadott azonosító adatokkal ellátott eledeleket visszaveszik az üzletekben.
A Fressnapf már levette az áruházak polcairól a terméket, a vásárlóknál lévő, a megadott azonosító adatokkal ellátott eledeleket visszaveszik az üzletekben.
A szúnyogszezon mindig komoly kihívást jelent a felelős kutyatartóknak, hiszen a szúnyogok csípése által terjedő szívférgesség már nálunk is szedi áldozatait. Most különösen fontos a megelőzés, hiszen a késő tavaszi és kora nyári csapadékos időjárás miatt ellepték a szúnyogok az országot! Ha nyaralunk, vagy csak kirándulunk kedvencünkkel, a pihenés mellett a veszélyekre és a szúnyogcsípésekre is érdemes odafigyelnünk.
Ritka esemény történt a Miskolchoz közeli Mályi természetvédelmi egyesület madármentő állomásán csütörtökön, szalakótafiókák keltek ki tojásaikból - írja sajtóközleményében a Bükki Nemzeti Park.
Három binturong (Arctictis binturong) született a Szegedi Vadasparkban, a Délkelet-Ázsiában őshonos cibetmacskafaj kölykeit már a látogatók is megfigyelhetik - derül ki sajtóközleményükből.
Megszökött egy 2,7 méter hosszú kockás piton egy cambridge-i házból, a rendőrség keresi - írta a BBC hírportálja.
Nem javaslom! Mérgezést okozhat ez a szer még felnőtt macskák esetében is, és még fokozottabban veszélyes kölyköknél. A Frontline spray használata biztonságos és kellően hatékony is, ráadásul tartós hatást biztosít (a környezetben lévő/kikelő bolhák sem tudnak visszabújni az állatba!!), ami a Piretrinről nem mondható el. Igaz, kicsit drágább is.
Nem tudok ilyen esetben állást foglalni, mivel nem ismertem a teljesen pontos körülményeket, a betegségek súlyosságát, kezelhetőségét, a gyógyulási kilátásokat, stb. De nagyon sajnálom szegény kutyust!
Szerintem egy idő után megszokják egymást. Persze kutya-egyede válogatja, hogy ez milyen gyorsan megy és egyáltalán sikerül-e a szoktatás. Fontos az első találkozás, ilyenkor mindig legyünk jelen. Nagyon vigyázni kell, mert vadászkutyák esetén bármikor feltámadhat a vadászösztön és ennek tragikus következményei lehetnek! Tanítgatni már egész fiatalon is lehet őket, akár 3 hónapos kortól.
Mindenképpen!
Bárányhúsos és rizses tápok a legjobbak ilyen esetben (pl. Eukanuba Lamb and Rice), folyamatosan etetve. Akkor segít, ha tényleg csirkehúsallergiáról van szó. A szőr fénytelenségére alapos samponos fürösztés és bőr-/szőrtápláló vitaminkészítményeket és olajokat javasolnék.