5181. Veszélyes kutyatápot vont ki a forgalomból a Fressnapf
A Fressnapf már levette az áruházak polcairól a terméket, a vásárlóknál lévő, a megadott azonosító adatokkal ellátott eledeleket visszaveszik az üzletekben.
A Fressnapf már levette az áruházak polcairól a terméket, a vásárlóknál lévő, a megadott azonosító adatokkal ellátott eledeleket visszaveszik az üzletekben.
A szúnyogszezon mindig komoly kihívást jelent a felelős kutyatartóknak, hiszen a szúnyogok csípése által terjedő szívférgesség már nálunk is szedi áldozatait. Most különösen fontos a megelőzés, hiszen a késő tavaszi és kora nyári csapadékos időjárás miatt ellepték a szúnyogok az országot! Ha nyaralunk, vagy csak kirándulunk kedvencünkkel, a pihenés mellett a veszélyekre és a szúnyogcsípésekre is érdemes odafigyelnünk.
Ritka esemény történt a Miskolchoz közeli Mályi természetvédelmi egyesület madármentő állomásán csütörtökön, szalakótafiókák keltek ki tojásaikból - írja sajtóközleményében a Bükki Nemzeti Park.
Három binturong (Arctictis binturong) született a Szegedi Vadasparkban, a Délkelet-Ázsiában őshonos cibetmacskafaj kölykeit már a látogatók is megfigyelhetik - derül ki sajtóközleményükből.
Megszökött egy 2,7 méter hosszú kockás piton egy cambridge-i házból, a rendőrség keresi - írta a BBC hírportálja.
Biztos, hogy a prüszkölésnek nincs köze az ivartalanításhoz. Inkább egy enyhébb fokú macskanátha lehet. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Ez a betegség nem kimondottan zoonózis, de ettől függetlenül nem szabad prüszkölős macskát hagyni a pici gyerek közelében aludni és ügyelni kell az általános higiéniai szabályok betartására is!
Természetesen lehet, de csak mértékkel és nagyon ritkán, ugyanis a giliszták elég zsírosak!
A szem "fehéredésének" több oka lehet, mint például: szaruhártya-gyulladás vagy fekély, szemlencsehomály, belső szemgyulladás, stb. Ezek mindegyike súlyos szembetegséghez és megvakuláshoz, illetve a szemek elvesztéséhez is vezethet, éppen ezért javasolnám, hogy mihamarabb mutassák meg állatorvosnak.
Ha az evéshez használja a lábát, akkor remélhető, hogy nincs csonttörése. Jó lenne mihamarabb megvizsgálni. Nem tudom, elég szelíd-e ehhez?
Sajnos ez sok kutyánál előfordul. Tulajdonképpen az erős, állandó fizikai igénybevételnek kitett bőrterületek (könyök, boka) megvastagodásáról van szó. Ha a kutya nyalogatja, akkor felpuhítja ezt a területet és ezért nedvedzhet, vérezhet is. Végleges megoldás tényleg nincs. Meg lehet próbálni különböző bőrpuhító krémekkel kezelni (neogranormon kenőcs, panaveyxal krém (ez állatgyógyászati készítmény). Ha tényleg nagyon csúnya a terület és sokat nyalja a kutyus, akkor otthon lehet készíteni egy egyszerű "nyalásgátló" kötést a könyökére, például ragtapasszal könnyedén rögzített levágott végű zokniból, amit csak sétánál kell levenni.