5191. Megtalálták a szökött pitont
A szomszédos kert egy fáján vették észre a szombaton megszökött háromméteres pitont csütörtök este - írta a BBC hírportálja.
A szomszédos kert egy fáján vették észre a szombaton megszökött háromméteres pitont csütörtök este - írta a BBC hírportálja.
Két shetlandi póni kanca érkezett Debrecenbe, így mostmár ezzel az ősi lófajtával is találkozhatnak a látogatók.
Ezúttal egy kutyáknak való jutalomfalatot hívnak vissza, méghozzá szalmonella szennyezettség miatt.
Egy 46 éves amerikainak a nyakát döfte meg egy bika, őt műteni is kellett, egy másik amerikai és egy spanyol könnyebb lábsérülést szenvedett. Az állatvédők évek óta kérik, hogy a spanyolok hagyjanak fel ezzel a hagyománnyal.
Egy hónap alatt, egy métert nőtt a mandzsu daru fióka, aki május végén született a Nyíregyházi Állatparkban.
A kismadarak még nem állnak biztosan a lábukon. Fiatal korban még "orrnehezek", ilyenkor bizonytalanok, esetlenek. Ha a madár fog a lábával, akkor nincs baj. Fontos, hogy elegendő kalciumhoz és mészhez jussanak. A D-vitamin (multivitamin-készítményben megtalálható) adagolása elengedhetetlen, mivel segíti a kalcium szervezetbe való beépülését. A szülőknek felkínált táplálék megfelelő minőségű, mennyiségű legyen (csírázott magvak, állati fehérjék, sajt, túró, főtt tojás, zöldeleség, szépia, stb.).
Az internet szépsége, hogy egy kereső (pl. Google) segítségével pillanatok alatt minden megtalálható teljes részletességgel. Ezenkívül a mixomatózis elleni oltást mindenképp be kell neki adatni. Ezt a betegséget szúnyogok terjesztik. Külső élősködők ellen szükség esetén szoktuk kezelni (pl. ha sok kullancs vagy bolha van benne) és van belső paraziták elleni csepp is, amit érdemes alkalmazni (állatpatika!).
És még él szegény??? Szerintem beteg. Időszerű lenne elvinni állatorvoshoz!
A sziámik eleve soványak. Nem tudom, ő mennyire az. Ezenkívül sok az eleve "nem evős", válogatós cica. Az is lehet, hogy az előző gazdája kicsit elkényeztette. Étvágyjavítónak a különböző multivitaminok és az immunerősítők is hasznosak lehetnek (Minera, Immunivet, Vetri DMG cseppek, stb.). Ezenkívül féreghajtás kellene és jó lenne egy állatorvosi vizit, hátha észrevesz az orvos valami gyanúsat.
Az ékszerteknőssel mindenképpen szakemberhez (állatorvoshoz) kell fordulni, mert minél hamarabbi ellátást igényel, hiszen már véres váladékot öklendezik. Az intenzív kezelés leginkább rendelői körülmények között valósítható meg. A SZIE Állatorvos-tudományi Kara Belgyógyászati Tanszék és Klinikája munkatársának, Dr. Beregi Attila egyetemi adjunktusnak a megkeresését javaslom.