5196. Szemétből készült bálnaszobrok a Parlament előtt
A Greenpeace életnagyságú, hulladékokból kiemelkedő bálnaszobrokkal hívja fel a figyelmet a Kossuth téren, a Parlament előtt a műanyagszennyezés mindenkit érintő problémájára.
A Greenpeace életnagyságú, hulladékokból kiemelkedő bálnaszobrokkal hívja fel a figyelmet a Kossuth téren, a Parlament előtt a műanyagszennyezés mindenkit érintő problémájára.
Még egy hete sincs, hogy arról írtunk szalmonellával fertőzőtt jutalomfalatot hív vissza a Fressnapf. Most a MultiFit native borjú nyelőcsővel van gond.
Minden nap délelőtt 10 és 19 óra között fürdőzhetnek a kutyusok a Hirdi Strandon. Már nem csak a környékről, hanem a fővárosból, Szegedről és Zalaegerszegről is jönnek a vendégek.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) arra kér mindenkit, hogy ne etessék a vízimadarakat. Ez nyáron felesleges, hiszen maguktól is táplálékhoz jutnak a madarak. Ráadásul tömegesen sodorja veszélybe, betegíti meg és ítéli akár pusztulásra az állatokat!
Japánban az 500 hektáros Nara Parkban már 14 szarvas tetemét találták meg, akik amiatt vesztették életüket, hogy az emberek műanyag szemetet dobáltak el. Az egyik állat emésztőrendszeréből 4,3 kilogrammnyi szemét került elő.
Kedves Gazdi! Természetesen adhat, és nem fertőző a másikra nézve, ha végbélgyulladás és nem bélgyulladás. Mert akkor igen! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi, a kutya nevelésében nagyon fontos a pozitív megerősítés, figyelje az ebet, kapja el, amikor jó helyre végzi a dolgát és jutalmazza meg! Amikor nem a megfelelő helyre végzi el a dolgát, mondjon neki annyit, hogy "NEM". A kutya a rövid és velős (minél kevesebb szótagból álló) szavakat sokkal hamarabb megérti, mint azt, hogy "csúnya kutya, nem jó helyre pisiltél". Ez túl hosszú. Sokat segíthetnek a kutya nevelésében a következő cikkek is. Kellemes olvasgatást és sok sikert a betanításhoz!
A dudor valószínűleg egy kisebb köldöksérv lehet, de ezt csak a cica megvizsgálása után lehet eldönteni pontosan. Védőoltások, féregtelenítés miatt amúgy is ajánlott felkeresni állatorvost, ő majd megnézi ezt is.
A kérdésben szereplő elváltozás leírása nem terjed ki minden részletre, ezért csak feltételezni tudom, hogy egy korábbi, másodlagosan gyógyult sérülésből eredő hegről van szó.
Ezt nevezzük tojásvisszatartásnak (Túl idős vagy túl fiatal madaranál a leggyakoribb).Ilyen esetben gyógyszeres kezelés szükséges és ha az nem válik be, (mert ez is előfordulhat), akkor műtét szükséges. Mindenképpen állatorvosi ellátás szükséges, nem tűr halasztást!