5196. Szemétből készült bálnaszobrok a Parlament előtt
A Greenpeace életnagyságú, hulladékokból kiemelkedő bálnaszobrokkal hívja fel a figyelmet a Kossuth téren, a Parlament előtt a műanyagszennyezés mindenkit érintő problémájára.
A Greenpeace életnagyságú, hulladékokból kiemelkedő bálnaszobrokkal hívja fel a figyelmet a Kossuth téren, a Parlament előtt a műanyagszennyezés mindenkit érintő problémájára.
Még egy hete sincs, hogy arról írtunk szalmonellával fertőzőtt jutalomfalatot hív vissza a Fressnapf. Most a MultiFit native borjú nyelőcsővel van gond.
Minden nap délelőtt 10 és 19 óra között fürdőzhetnek a kutyusok a Hirdi Strandon. Már nem csak a környékről, hanem a fővárosból, Szegedről és Zalaegerszegről is jönnek a vendégek.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) arra kér mindenkit, hogy ne etessék a vízimadarakat. Ez nyáron felesleges, hiszen maguktól is táplálékhoz jutnak a madarak. Ráadásul tömegesen sodorja veszélybe, betegíti meg és ítéli akár pusztulásra az állatokat!
Japánban az 500 hektáros Nara Parkban már 14 szarvas tetemét találták meg, akik amiatt vesztették életüket, hogy az emberek műanyag szemetet dobáltak el. Az egyik állat emésztőrendszeréből 4,3 kilogrammnyi szemét került elő.
Kedves Gazdi, szörnyű eset, sajnos balesetek történnek, de így utólag, látatlanban mondani bármit is felelőltlenség lenne. Minden ilyen esetben érdemes elrohanni a kedvenccel a sürgőségire. Cikkek a témában:Macska: balesetek, sérülések >> Balesetek, sérülések, vérzések homeopátiás kezelése >> üdvözlettel:háziállat.hu
Kedves gazdi, ez a kutya természetes reakciója, ha bolhás, a bohásság nem csak kellemetlen, de vészélyes is. A felelős állattartásnak része a kutya ápolása, gondozása is: bolhátlanítás, oltás, féregtelenítés... A bolhásság következményei >>
Lehetséges, hogy ismét a balkáni gerlék voltak a fészekrombolók, a fiókákat valószínűleg macska ehette meg. A fészkelőhelyet valamilyen (drót-)hálóval kellene körül venni, melyen a rozsdafarkúak zavartalanul beférnek, de a kártevők nem.
KEdves Olvasónk, nem sok esélye van a cicónak az új házhoz hazatalálni, érdemes a keresésére indulni, illetve a bevált módszereket alkalmazni a keresés során. Tippeket a cikkben talál >>
Kb 1 hónapos vemhességet már meg lehet állapítani tapintással vagy ultrahangos vizsgálattal. A köldöksérv méretétől függően jelenthet veszélyt a szülésnél. Ha nem akarják feltétlenül elletni a cicát, akkor most vigyék el ivartalaníttatni, mely során egyúttal a köldöksérv is meg lesz oldva. A cica vemhességi ideje kb 60 nap, ennyi idejük van a párzást követően a műtét elvégeztetésére, de minél előbb jobb lenne megelőzni a nem kívánt szaporulatot. Ha a macska nem ivartalanított, és nem is pároztatják be, semmi értelme végigkínlódni az életét a folyamatos tüzeléssel,a mi őt is megviseli és a gazdát is. Arról nem is szólva, hogy a folyamatos hormonhatás miatt kivan téve az emlő- és méhdaganatok, valamint a gennyes méhgyulladás veszélyének.