5196. Szemétből készült bálnaszobrok a Parlament előtt
A Greenpeace életnagyságú, hulladékokból kiemelkedő bálnaszobrokkal hívja fel a figyelmet a Kossuth téren, a Parlament előtt a műanyagszennyezés mindenkit érintő problémájára.
A Greenpeace életnagyságú, hulladékokból kiemelkedő bálnaszobrokkal hívja fel a figyelmet a Kossuth téren, a Parlament előtt a műanyagszennyezés mindenkit érintő problémájára.
Még egy hete sincs, hogy arról írtunk szalmonellával fertőzőtt jutalomfalatot hív vissza a Fressnapf. Most a MultiFit native borjú nyelőcsővel van gond.
Minden nap délelőtt 10 és 19 óra között fürdőzhetnek a kutyusok a Hirdi Strandon. Már nem csak a környékről, hanem a fővárosból, Szegedről és Zalaegerszegről is jönnek a vendégek.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) arra kér mindenkit, hogy ne etessék a vízimadarakat. Ez nyáron felesleges, hiszen maguktól is táplálékhoz jutnak a madarak. Ráadásul tömegesen sodorja veszélybe, betegíti meg és ítéli akár pusztulásra az állatokat!
Japánban az 500 hektáros Nara Parkban már 14 szarvas tetemét találták meg, akik amiatt vesztették életüket, hogy az emberek műanyag szemetet dobáltak el. Az egyik állat emésztőrendszeréből 4,3 kilogrammnyi szemét került elő.
Az ivartalanítást követően 4-6 hónapnak kell eltelnie, amíg a hormonháztartás megváltozása beáll. Ez idő alatt különféle, a szexuális ösztönökkel kapcsolatos viselkedési zavar tünetei jelentkezhetnek. Hasonló esetekben határozottan és következetesen kell föllépni és megtiltani/megakadályozni a macskának ezt a magatartás formáját, Ezzel elkerülheti, hogy egy beidegződésé váljon.
Lehet gerinc és/vagy csípőízületi probléma is. Szerintem vigye be egy nagyobb állatorvosi rendelőbe, hogy alaposan kivizsgálhassák.
Igazságot tenni én nem tudok, mindössze a saját véleményemet és tapasztalataimat tudom leírni. Nem tudok arról, hogy az EU-ban ilyen szabály, vagy előírás lenne. Azt viszont tudom, hogy az egész világon hangsúlyosan javasolják az állatorvosok az ivartalanítást. Ha egy nőivarú egyedben csak a petevezetőt kötik le, attól még semmi nem változik: ugyanúgy tüzelni fog, ugyanolyan hormonális hatások érik, ugyanazok a betegségek veszélyeztetik, mintha meg sem lenne operálva. Ennek következtében csak az ivarmirigyek (jelen esetben a petefészkek) eltávolítása jelent megoldást. Tudomásom szerint a magyar állatorvosképzésben már legalább 25-30 éve nem is oktatják a petevezető lekötését, mint lehetséges eljárást, sőt ez utóbbi eljárás műhibának is minősül.
Ideje lenne felkeresni az állatorvost. Ha a "hátul piros" alatt azt érti, hogy a kloáka környéke duzzadt, gyulladásban van, az lehet tojásvisszatartás következménye, de bélgyulladás jele is. Mindenképp beavatkozás szükséges
Úgy tűnik, itt nagyon összekeveredtek a dolgok...(!) Az anthelmintikumok parazita ellenes szerek. Így azok a kificamodott lábra semmiféle hatással nincsenek (nem lehetnek). Egyszersmint semmiféle összefüggés nem lehet az említett duzzanat, és az alkalmazott kezelés között. A kezelő állatorvossal talán tisztázhatnák a félreértéseket, és kiderülhetne, hogy mi is az a duzzanat.