5196. Szemétből készült bálnaszobrok a Parlament előtt
A Greenpeace életnagyságú, hulladékokból kiemelkedő bálnaszobrokkal hívja fel a figyelmet a Kossuth téren, a Parlament előtt a műanyagszennyezés mindenkit érintő problémájára.
A Greenpeace életnagyságú, hulladékokból kiemelkedő bálnaszobrokkal hívja fel a figyelmet a Kossuth téren, a Parlament előtt a műanyagszennyezés mindenkit érintő problémájára.
Még egy hete sincs, hogy arról írtunk szalmonellával fertőzőtt jutalomfalatot hív vissza a Fressnapf. Most a MultiFit native borjú nyelőcsővel van gond.
Minden nap délelőtt 10 és 19 óra között fürdőzhetnek a kutyusok a Hirdi Strandon. Már nem csak a környékről, hanem a fővárosból, Szegedről és Zalaegerszegről is jönnek a vendégek.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) arra kér mindenkit, hogy ne etessék a vízimadarakat. Ez nyáron felesleges, hiszen maguktól is táplálékhoz jutnak a madarak. Ráadásul tömegesen sodorja veszélybe, betegíti meg és ítéli akár pusztulásra az állatokat!
Japánban az 500 hektáros Nara Parkban már 14 szarvas tetemét találták meg, akik amiatt vesztették életüket, hogy az emberek műanyag szemetet dobáltak el. Az egyik állat emésztőrendszeréből 4,3 kilogrammnyi szemét került elő.
Kedves Ilona! Előfordul, hogy a bolhák ill. kullancsok távoltartására szánt nyakörvek allergiás, ekcémás bőrgyulladást okoznak arra érzékeny egyedeknél. Ilyenkor a legjobb azonnal eltávolítani a nyakörvet, - amit Önök már megtettek; és utána érdemes egy tisztítókúrát végezni a következő szerekkel: Sulphur D6, Okoubaka D6 napi 3x, két héten keresztül. Ha ez idő alatt sem múlnak a bőrpanaszok, mindenképpen ajánlatos homeopata állatorvoshoz fordulni személyesen. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Gazdi! A legjobb az lenne, ha elvinné a cicát állatorvoshoz, aki megmondja majd Önnek, hogy mit kell tennie. Csak azután lehet véleményt mondani, ha a vizsgálat során megállapították, hogy pontosan mi is a baja a cicának. Üdvözlettel:dr. Molnár Eszter
A bőr pigmentációja ez esetben idült bőrgyulladásra utal. Valószínüleg a gombás elváltozásoknál. Kombinált (glükokortikoid tartalmú) készítménnyel kellene helyileg kezelni! Ezek receptkötelesek, ezért javaslom keresse fel állatorvosát!
Kedves Gazdi! A kereskedésekben kapható nyúlketrecek magában nem elegendőek a vadászgörény tartására. Nőstény állatoknak a rácstávolság túl nagy, így könnyen megszökhet az állat. Hím görények esetében is meg kell erősíteni az ajtaját, illetve az illesztéseknél. Ketrecvásárlásnál mindig figyelni kell a rácsok erősségére is, mert amelyiket két ujjal össze lehet nyomni, az nem okoz problémát a görénynek sem, és könnyen eltörheti.
Ha eddig nem volt gond akkor hagyja őket, ha esetleg zaklatját egymást akkor rakja szét.