5221. A tökéletes gumicsónak gyerekeknek
Gumicsónakban utazni a kisgyermekek számára egy új és kalandos élmény. Mert bár lehet, hogy nem szeret még úszkálni a vízben, de egy biztonságos csónakban szívesen vesz részt a vizes programokban.
Gumicsónakban utazni a kisgyermekek számára egy új és kalandos élmény. Mert bár lehet, hogy nem szeret még úszkálni a vízben, de egy biztonságos csónakban szívesen vesz részt a vizes programokban.
A minőségi száraz tápok vásárlása előnyösebb a kutya és a gazda számára is. Hogy miért? Számtalan érvet tud felsorolni az egyik legnépszerűbb internetes webáruház, aki szakértő az állateledelek terén.
Amikor a meleg nyári időszakban szóba kerül a bőrápolás témaköre, sokan hajlamosakmegfeledkezni a lábakról való gondoskodás fontosságáról. Pedig egyáltalán nem szabadelhanyagolni ezt a kérdést, hiszen ez a fontos testrészed is megérdemli tőled a figyelmet. Pláne igaz ez az állítás a lábfejekre és a talpakra. Annak érdekében, hogy ezeken afelületeken is mindig puha maradjon a bőröd, és bármikor felhúzhass egy szandált vagypapucsot, érdemes beiktatnod a testápolási ritunodba ezt a területet is.
Az oltásokat sajnos sokan bagatellizálják az országban, pedig olyan betegségek ellen védenek, melyeket akár cipőtalpon is bevihetsz - hívják fel a figyelmet a Pesti Önkéntes Civil Cicások. Az oltások beadása csekély, azok elmaradása viszont súlyos kockázattal jár. Ma Európában azoknál a nemzeteknél a leghosszabb a macskák átlagos élettartama, amelyek a legrendszeresebben oltatnak.
Mészáros Ágnes, a Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesületének alelnöke szeret segíteni az embereken, három évvel ezelőtt úgy döntött önállóságát még inkább szeretné megerősíteni, méghozzá egy vakvezető kutyával. Jelentkezett a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskolánál, és áprilisban megkapta a gyönyörű fekete labradort, Iont.
Kedves Gazdi! A kutyáknál, főleg a yorkinál és a beagle-nél előfordul, hogy öklendeznek, hánynak, az viszont már nem megszokott, ha ez túlságosan sok alkalommal fordul elő. Ilyen esetekben teljes körű kivizsgálásra lenne szükség.
Az egyik macska (amelyik menekül) ivartalanítása lehetne az első lépés, de 10 éves korban ez meggondolandó. A traumatikus hatást lehet oldani, csökkenteni Bach-virág terápiával. Közös, kézből etetéssel, játékkal érdemes próbálkozni.
A régimódi, idejétmúlt, népszokáson alapuló, téves módszerek csak tovább rontották a helyzetet. A probléma, - részben, - dominancia, tehát jelölés is lehet, tehát mielőbbi ivartalanítást javaslok. A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Küldjön egy e-mailt (info@4tappancs.hu) és elküldök egy részletes írásomat a szobatisztasággal kapcsolatban. üdv Stefan Siman
Igen a kutyák között van olyan érzékenyen reagáló állat amelyik megérzi a betegséggel, idős korral járó elváltozásokat és mivel ez számára kellemetlen, - viselkedésével is jelzi. Nem érdemes erőltetni a közeledésre.
2 éves kortól tenyészérett az állat. 5 évesen elvileg még teljesen rendben van, de nem ártana egy állatorvosi vizsgálat előtte. Látatlanban ezt nem lehet megmondani. A fedeztetésre a tüzelés 9-13 napja között a legideálisabb, de ettől vannak egyedi eltérések. Két fedeztetés 48 óra különbséggel javasolt. A vemhesség 58-62 napig tart és 28-30 naposan ultrahang vizsgálattal meg lehet állapítani a vemhességet. Javasolható, ha biztosra szeretnének menni az ún. Ovulatio diagnisztikát elvégeztetni.