5221. A tökéletes gumicsónak gyerekeknek
Gumicsónakban utazni a kisgyermekek számára egy új és kalandos élmény. Mert bár lehet, hogy nem szeret még úszkálni a vízben, de egy biztonságos csónakban szívesen vesz részt a vizes programokban.
Gumicsónakban utazni a kisgyermekek számára egy új és kalandos élmény. Mert bár lehet, hogy nem szeret még úszkálni a vízben, de egy biztonságos csónakban szívesen vesz részt a vizes programokban.
A minőségi száraz tápok vásárlása előnyösebb a kutya és a gazda számára is. Hogy miért? Számtalan érvet tud felsorolni az egyik legnépszerűbb internetes webáruház, aki szakértő az állateledelek terén.
Amikor a meleg nyári időszakban szóba kerül a bőrápolás témaköre, sokan hajlamosakmegfeledkezni a lábakról való gondoskodás fontosságáról. Pedig egyáltalán nem szabadelhanyagolni ezt a kérdést, hiszen ez a fontos testrészed is megérdemli tőled a figyelmet. Pláne igaz ez az állítás a lábfejekre és a talpakra. Annak érdekében, hogy ezeken afelületeken is mindig puha maradjon a bőröd, és bármikor felhúzhass egy szandált vagypapucsot, érdemes beiktatnod a testápolási ritunodba ezt a területet is.
Az oltásokat sajnos sokan bagatellizálják az országban, pedig olyan betegségek ellen védenek, melyeket akár cipőtalpon is bevihetsz - hívják fel a figyelmet a Pesti Önkéntes Civil Cicások. Az oltások beadása csekély, azok elmaradása viszont súlyos kockázattal jár. Ma Európában azoknál a nemzeteknél a leghosszabb a macskák átlagos élettartama, amelyek a legrendszeresebben oltatnak.
Mészáros Ágnes, a Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesületének alelnöke szeret segíteni az embereken, három évvel ezelőtt úgy döntött önállóságát még inkább szeretné megerősíteni, méghozzá egy vakvezető kutyával. Jelentkezett a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskolánál, és áprilisban megkapta a gyönyörű fekete labradort, Iont.
Kedves Gazdi! Az Ön levelét olvasva igencsak meglepődtem, ugyanis az első mondatok után szinte biztos voltam abban, hogy arra keresi a megoldást, hogy lehet-e a zöldhályog okozta vakságon javítani, hogy újra lásson a cica. De legnagyobb megdöbbenésemre - tovább olvasva a levelét -, Ön nem ezt kéri, hanem, hogy javasoljak valamit, arra nézve, hogy cicája ne unatkozzon ...! Ez azért is meglepő, mert amiből Ön arra következtetett, hogy unatkozik a cica ("nyugtalanul járkál és nyávog"), szinte biztos, hogy nem emiatt történik. Először is ki kellene deríteni, - akár egy alapos kivizsgálással -, hogy esetleg mégis nincs-e valami egyéb fájdalmas tünete, szervi elváltozása a cicának, és akkor abban az irányban el lehetne indulni ... Eddigi tapasztalatom szerint a cicák unalmukat nem ilyen formán fejezik ki. Ebből én inkább arra következtetnék, hogy valamije fájhat, vagy legkevesebb kellemetlen érzést okozhat fizikailag. Szóval mindenképpen javasolnék egy alapos kivizsgálást, hogy ennek a viselkedésnek az oka kiderüljön. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Lehet hogy felszaporodott a káros bomlástermék az akváriumban. Bár nincs sok halad, de a viz is kevés (nagyobb akvárium kellene vagy kevesebb hal). A gyors vízcsere jó megoldásnak tűnik, ma, és holnap is 30 %-ot. Vigyázz a vízhőmérsékletre, és ha nincs időd állni hagyni a vizet, tegyél bele valami klórmegkötőt. És sót, 10 literbe egy csapott evőkanálnyit. Ez egyébként is jó a guppiknak.És próbálj meg venni Sera toxivecet, nem használtam még, de pont ilyen krízishelyzetekre ajánlja a gyártó. Reméljük tényleg olyan jó, mint mondják.
Kérdésére így látatlanban semmit nem lehet érdemben válaszolni! Meg kell mutatni állatorvosnak.
Vagy valamilyen sérülésből adódó vérzés, esetleg véres vizelet ürítése, vagy elszíneződése a vizeletnek számos okból kifolyólag. Érdemes megmutatni állatorvosnak a kisegeret, ha még nem késő.
Téli álomA csíkos mókus a szabadban, rideg tartásban és fűtetlen helyen történő teleltetés során minden esetben, lakásban tartva rapszódikusan és nagyon különböző módon téli álmot alszik. Mint a legtöbb mókusféle, ők is kijárnak pihenés közben enni, inni, üríteni, de mindezt ritkán teszik. Ilyenkor, ha összefutunk velük, teljesen természetes, hogy kótyagosak, a mozgásuk kordinálatlan, orrabuknak, elalszanak a tevékenységük közben.A melegben tartott mókus aztán vagy alszik, vagy nem alszik mélyen, vagy csak többet alszik, kevesebbet van kinn, lustább, egy hetet vagy két hónapot pihen, egyik évben így, a másik éveben úgy alszik, de az is lehet, hogy sehogyan sem pihen, és a nyári időszakhoz hasonló módon éli a mindennapjait. Ezt a folyamatot nem lehet előre megjósolni, minden mókusnál más és más. DE. A téli hibernálódás természetes élettani folyamat, amit nem célszerű felborítani. Ha a mókus alszik, mert aludni akar, akkor nincs joga senkinek ezt bármilyen eszközzel megvonni tőle. Szüksége van a szervezetüknek a feltöltődésre, a pihenésre, hogy a tavaszi szaporodási időszakra több energiájuk legyen. Mellesleg 22 fokon is nagyon jót alszanak a mókusaim, ha olyanjuk van. Azok a gazdik, akik csíkos mókust választanak kedvencnek, tudomásul veszik ezzel az életciklusukat, a sajátos, néha meglehetősen barátságtalan viselkedésüket is. Sok éves tapasztalattal én azon a véleményen vagyok (aztán mindenki úgy cselekszik, ahogy akar), ne bolygassuk már azt a belső biológiai órát csak azért, hogy lássuk a mókust, mert nem akarjuk aludni hagyni. Szeretjük, tiszteljük, óvjuk, kényeztetjük őket, de ebbe az is beletartozik, hogy lemondunk a saját önzőségünkről akkor, amikor téli álmot akar aludni a Nemzeti Kincs.Ha valaki aggódik, tegyen ki jól átható helyre egy darab gyümölcsöt (téli álom alatt is mindig legyen kirakva élelem, iható állapotban víz – kinn tartott állatoknál is állandóan biztosítani kell a folyékony vizet), így ha kijön a mókus és megrágcsálja a kihelyezett gyümölcsöt, lehet tudni, hogy minden rendben van, él a kedvenc. A mókus még mély alvás közben is lassan, egyenletesen lélegzik, ver a szíve, noha a testhőmérséklete érezhetően lecsökken. Ha elpusztul ebben az állapotban, akkor meleg szobában nagyon rövid, kinn egy kicsit később indul be a bomlás, ami jellegzetes, kellemetlen szagot áraszt, amiből észre lehet venni, hogy baj van. További infó >>