5221. A tökéletes gumicsónak gyerekeknek
Gumicsónakban utazni a kisgyermekek számára egy új és kalandos élmény. Mert bár lehet, hogy nem szeret még úszkálni a vízben, de egy biztonságos csónakban szívesen vesz részt a vizes programokban.
Gumicsónakban utazni a kisgyermekek számára egy új és kalandos élmény. Mert bár lehet, hogy nem szeret még úszkálni a vízben, de egy biztonságos csónakban szívesen vesz részt a vizes programokban.
A minőségi száraz tápok vásárlása előnyösebb a kutya és a gazda számára is. Hogy miért? Számtalan érvet tud felsorolni az egyik legnépszerűbb internetes webáruház, aki szakértő az állateledelek terén.
Amikor a meleg nyári időszakban szóba kerül a bőrápolás témaköre, sokan hajlamosakmegfeledkezni a lábakról való gondoskodás fontosságáról. Pedig egyáltalán nem szabadelhanyagolni ezt a kérdést, hiszen ez a fontos testrészed is megérdemli tőled a figyelmet. Pláne igaz ez az állítás a lábfejekre és a talpakra. Annak érdekében, hogy ezeken afelületeken is mindig puha maradjon a bőröd, és bármikor felhúzhass egy szandált vagypapucsot, érdemes beiktatnod a testápolási ritunodba ezt a területet is.
Az oltásokat sajnos sokan bagatellizálják az országban, pedig olyan betegségek ellen védenek, melyeket akár cipőtalpon is bevihetsz - hívják fel a figyelmet a Pesti Önkéntes Civil Cicások. Az oltások beadása csekély, azok elmaradása viszont súlyos kockázattal jár. Ma Európában azoknál a nemzeteknél a leghosszabb a macskák átlagos élettartama, amelyek a legrendszeresebben oltatnak.
Mészáros Ágnes, a Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesületének alelnöke szeret segíteni az embereken, három évvel ezelőtt úgy döntött önállóságát még inkább szeretné megerősíteni, méghozzá egy vakvezető kutyával. Jelentkezett a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskolánál, és áprilisban megkapta a gyönyörű fekete labradort, Iont.
Ha szobahőmérsékletű vizet ad neki, azaz a vizet nem hűtőszekrényben, bár hűvös helyen tartja, akkor nem. (Nálunk az egész család ilyen vizet iszik, állítom, hogy frissít.)
A pasteurellosis baktériumok által okozott betegség,időben elkezdett célzott antibiotikum kezeléssel gyógyítható.
Meg kellene nézni a madár hallójáratát, lehet, hogy abba került idegen anyag (pl. durva homok, apró kő porfürdőzés közben). Ha a tünetek idegrendszeri eredetűek, úgy "B" vitamin adagolásával lehet enyhíteni a problémát. A zörgő hang lehet a hallójáratból, de akár a tollazatból kihulló homok hangja is.
A bezártság néhány vadmadárnál olyan stresszt jelent, hogy inkább éhen hal, de nem fogadja el a táplálékot. A lehető legnagyobb helyet kell számára biztosítani, ha már napokig nem eszik meg semmit, akkor meg lehet próbálni mesterséges etetést fecskendőből. Erre megteszi a főtt tojás sárgája langyos vízzel hígra keverve.
Először is javaslom, hogy SZEPARÁLJA a kutyákat a szárnyasoktól... Ha erre nincs módja, vagy nem akarja megtenni, akkor vegyen egy minimum 20 méteres könnyűvezetőt. Ezt pórázként tegye a kutyára. Amikor a kutya a baromfi felé közeledik és megtámadná, akkor mondja határozottan, hogy "NEM!", és ugyanekkor rántsa meg a vezetőszárat. Ezzel egyfelől visszarántja a kutyát a szárnyastól, másfelől pavlovi módon társítja a tiltó szót a tiltott viselkedéshez.