5221. A tökéletes gumicsónak gyerekeknek
Gumicsónakban utazni a kisgyermekek számára egy új és kalandos élmény. Mert bár lehet, hogy nem szeret még úszkálni a vízben, de egy biztonságos csónakban szívesen vesz részt a vizes programokban.
Gumicsónakban utazni a kisgyermekek számára egy új és kalandos élmény. Mert bár lehet, hogy nem szeret még úszkálni a vízben, de egy biztonságos csónakban szívesen vesz részt a vizes programokban.
A minőségi száraz tápok vásárlása előnyösebb a kutya és a gazda számára is. Hogy miért? Számtalan érvet tud felsorolni az egyik legnépszerűbb internetes webáruház, aki szakértő az állateledelek terén.
Amikor a meleg nyári időszakban szóba kerül a bőrápolás témaköre, sokan hajlamosakmegfeledkezni a lábakról való gondoskodás fontosságáról. Pedig egyáltalán nem szabadelhanyagolni ezt a kérdést, hiszen ez a fontos testrészed is megérdemli tőled a figyelmet. Pláne igaz ez az állítás a lábfejekre és a talpakra. Annak érdekében, hogy ezeken afelületeken is mindig puha maradjon a bőröd, és bármikor felhúzhass egy szandált vagypapucsot, érdemes beiktatnod a testápolási ritunodba ezt a területet is.
Az oltásokat sajnos sokan bagatellizálják az országban, pedig olyan betegségek ellen védenek, melyeket akár cipőtalpon is bevihetsz - hívják fel a figyelmet a Pesti Önkéntes Civil Cicások. Az oltások beadása csekély, azok elmaradása viszont súlyos kockázattal jár. Ma Európában azoknál a nemzeteknél a leghosszabb a macskák átlagos élettartama, amelyek a legrendszeresebben oltatnak.
Mészáros Ágnes, a Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesületének alelnöke szeret segíteni az embereken, három évvel ezelőtt úgy döntött önállóságát még inkább szeretné megerősíteni, méghozzá egy vakvezető kutyával. Jelentkezett a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskolánál, és áprilisban megkapta a gyönyörű fekete labradort, Iont.
Semmi meglepő nincs abban, amit írt, a demdikózis gyakran szövődik staphyloccus fertőződéssel. A demodikózis alapvetően immunállapot jelző betegség, mert bár a legtöbb kutyában élete első óráitól ott élnek a kórokozók, bajt, betegséget, tüneteket csak akkor tudnak okozni, ha a szervezet ellenállóképessége valami miatt leromlik. Ezért a gyógyításban is hatalmas szerepe van annak, hogy felerősítsék a kutya szervezetét. Sajnos a közelgő őszies, nedves idő nem kedvez ennek, ha most kora tavasz lenne, kedvezőbbek lennének a kilátások. De így is lehet számítani gyógyulásra, csak sok-sok türelem kell hozzá.És szoros együttműködés a kezelőorvossal!
Igen össze lehet, - csak az én véleményem, hogy egy ilyen idős cicát nem érdemes ezzel stresszelni ! Talán jobb, ha nem molesztálják, idegesítik az idős cicát egy "kutyához szoktatás" stressz csomaggal ! A részletek elolvashatók: Dr. Gabriele Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG, című könyvében.
Ha tényleg ez a Kedvencének a baja, és diagnosztizált a betegség (és annak foka), akkor elég az Optimmune-ból 2x/nap, a könnypótló cseppből (mert gondolom azt kapta, a Tears Naturale II-t szoktam javasolni) pedig alkalomszerűen 2-3x naponta, és teljen el idő a két készítmény között, nehogy az egyikkel kimossa a szeméből a másikat. Ha az Optimmune hatékony, és elhagyása kiújuláshoz vezet, akkor élete végéig kapnia kell. A csepp adagolása egyedi, a pótolandó könnymennyiség függvényében történik, amit a kezelések után/közben Ön már lát (ez lehet napi 2-től 6-8 alkalom is),
1. A gumós növények (burgonya, sárga és fehér répa, tök, cukkini, stb) nyersen emészthetetlenek a kutya számára, ezért csak főzve adjunk ilyet a kutyának. (kivéve a sárgarépa, ebből KEVESET nyersen is kaphat) 2. A heti 1 koplalónap nem árt, de nem is szükséges. Az egyébként megfelelően táplált kutyáknak nem lesz bajuk a heti 1 nap szünettől, de nincs is szükségük rá. Az elhízás megelőzése érdekében időnként be lehet iktatni 1-1 ilyen napot. Ha túlsúlyos a kutya, akkor hasznos a heti koplalónap. (De csak akkor, ha kompenzálás gyanánt a többi napon nem etetjük túl) (A válaszokhoz segítségünkre volt Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" c. könyve.)
A császárskorpiónak a feltételek megfelelnek! Ők Afrika erdeiben élnek, párásabb és melegebb környezetben. A talajt kicserélném azért kókuszrostra, vagy tőzegre, legalább 5 cm vastagon elterítve! A képekből nem tudom eldönteni, hogy pontosan mekkora, de ha még nem adult (felnőtt) az állat, tehát ha még vedlik, akkor szoktak furábban mozogni, pontosabban a vedlés előtt! A vedlés jele, ha már nem fogad el táplálékot és furán mozog! Ekkor szinte csak a "farkukkal" (metasoma) szoktak csapkodni, mert nehéz a mozgás számukra. Egyébként, lehet hogy atka támadta meg, meg kell vizsgálni az állatot, mert a környezet ideális az atkák számára! Az atkák kicsi élősködők, amik a skorpió testén mászkálnak, figyelje meg az állatot! Ha ilyet tapasztal, akkor nem egyszerű a helyzet, mert rovarölőt nem lehet használni, mert az a skorpió pusztulását is okozza! Óvatosan le kell róla seperni egy kis ecsettel, minden nap és természetesen a terráriumot kifertőtleníteni, befújni Frontline-al, de legalább 3-5 napig szellőztesse! Ha nincs atkára utaló jel, akkor elképzelhető, hogy vedléshez készülődik!