5221. A tökéletes gumicsónak gyerekeknek
Gumicsónakban utazni a kisgyermekek számára egy új és kalandos élmény. Mert bár lehet, hogy nem szeret még úszkálni a vízben, de egy biztonságos csónakban szívesen vesz részt a vizes programokban.
Gumicsónakban utazni a kisgyermekek számára egy új és kalandos élmény. Mert bár lehet, hogy nem szeret még úszkálni a vízben, de egy biztonságos csónakban szívesen vesz részt a vizes programokban.
A minőségi száraz tápok vásárlása előnyösebb a kutya és a gazda számára is. Hogy miért? Számtalan érvet tud felsorolni az egyik legnépszerűbb internetes webáruház, aki szakértő az állateledelek terén.
Amikor a meleg nyári időszakban szóba kerül a bőrápolás témaköre, sokan hajlamosakmegfeledkezni a lábakról való gondoskodás fontosságáról. Pedig egyáltalán nem szabadelhanyagolni ezt a kérdést, hiszen ez a fontos testrészed is megérdemli tőled a figyelmet. Pláne igaz ez az állítás a lábfejekre és a talpakra. Annak érdekében, hogy ezeken afelületeken is mindig puha maradjon a bőröd, és bármikor felhúzhass egy szandált vagypapucsot, érdemes beiktatnod a testápolási ritunodba ezt a területet is.
Az oltásokat sajnos sokan bagatellizálják az országban, pedig olyan betegségek ellen védenek, melyeket akár cipőtalpon is bevihetsz - hívják fel a figyelmet a Pesti Önkéntes Civil Cicások. Az oltások beadása csekély, azok elmaradása viszont súlyos kockázattal jár. Ma Európában azoknál a nemzeteknél a leghosszabb a macskák átlagos élettartama, amelyek a legrendszeresebben oltatnak.
Mészáros Ágnes, a Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesületének alelnöke szeret segíteni az embereken, három évvel ezelőtt úgy döntött önállóságát még inkább szeretné megerősíteni, méghozzá egy vakvezető kutyával. Jelentkezett a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskolánál, és áprilisban megkapta a gyönyörű fekete labradort, Iont.
A leírt problémát több dolog is okozhatja. A fajta miatt javasolnám a kutyus kardiológiai kivizsgálását. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Kedves Gazdi! Sajnos számos betegség okozhat meddőséget macskában, ezek közül nem egy súlyos beszámítás alá esik. Az ön által említettek a panleucopeniát juttatják eszünkbe, emellett azonban lehet más probléma is a háttérben. Példaként említenénk mindenféle vetélést okozó állapotot, a nemi utak daganatait, az emberre nézve is fertőző Toxoplasmosist, a macskák leucosisát. Mindenképpen keresse fel állatorvosát egy konzultáció erejéig! Magyarországon a macskapopuláció létszáma igen magas, rengeteg a kóbor, oltatlan, beteg macska. A menhelyek zsúfolásig telve vannak egészséges és beteg macskákkal. Mint állatorvosok és felelős állattartók úgy gondoljuk, hogy nincs szükség a macskalétszám további növelésére, ezért mindenképpen javasoljuk az ivartalanítást. Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet
Én is üdvözlöm! Bár nem ismerem elég alaposan az esetet, de az elmondás szerint a vékonybelet nem kellett megnyitni az idegentest eltávolításához. Így kicsi az esély, hogy szűkület, vagy letapadás, esetleg szögbetörés alakult volna ki, ami persze a vékonybelet érintené, most pedig a vastagbelekben jelentkezik pangás. Tehát inkább itt kell keresi az okokat. Ha az étrendi lehetőségek már kimerültek, akkor érdemes egy kontrasztos röntgent, esetleg egy colonoszkópiát végeztetni, ami megmutatja, hogy a vastagbelekben nem alakult-e ki ún. megacolon, vagy valamilyen polip. Ha a folyamat tartósan fennáll, akkor mindenképpen keresse föl állatorvosát. Tisztelettel Dr. Szaniszló F.
Kedves Erika! Nem ajánlott, mivel a disznózsír molekulái nagyobbak a macska által fogyasztható egyéb állati zsírokhoz viszonyítva, ezért a disznózsír megemésztése nagy megterhelést jelent a cica apró szervezetének.
Kedves Petra! A körömletörés gyakori a teknősöknél, és általában nem jelent problémát, vissza szokott nőni. De figyelni kell a helyét, és ha megduzzad, akkor állatorvoshoz kell vinni.