5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
Ha a seb nem gyógyul be magától, akkor "Sera mycopur"-ral kell kezelni a békát, különtéve a többi haltól!
Nem káros, sőt a fogkő kialakulását késleltetni lehet valamelyest. Időnként kontrollálni kell a belső fogfelszínt is.
A kiskutya mindenkinél próbálkozik a felugrálással, és aki nem tudja kellőképpen kifejezni nemtetszését, azzal továbbra is ezt fogja művelni. Mindenkinek saját magának kell elérnie, hogy ne ugráljon rá, amíg meg nem tanulja, hogy az emberekre nem érdemes. Hozzáteszem, amikor koszos ruhában vannak, vagy éppen játszanak vele, akkor sem szabad engedni vagy ölben simogatni, mivel nem tud különbséget tenni az alkalmak között. Megakadályozni pedig úgy lehet, hogy amikor a kutya éppen készül felugrani, megállok biztosan a fél lábamon, a másikat pedig térdben behajlítva magam elé tartom. Elég csak addig a pillanatig, amíg a kutyát megakadályozom, hogy hozzám közelebb érjen. Így a mellkasával fog ütközni a térdem, ami elég kellemetlen számára. Érdemes mindig egy tiltó parancsot is hozzá alkalmazni (pl. rossz, nem szabad, fúj, stb.). Ha továbbra is próbálkozik, a lábemelés legyen kicsit határozottabb, így a kutyát, már nem csak távol tartom, hanem kicsit meg is lököm a térdemmel, így a kellemetlen hatás miatt abbahagyja az ugrálást. A ruhatépés vagy -rágás esetén kézzel csapok az orrára, lehet használni ugyanazt a parancsot, mint az ugrálásnál. Ha valaki olyan érkezik a családhoz, aki nem tud elég határozott lenni a kutyához (pl. idős, beteg vagy kisgyerek), azt ne hagyják felügyelet nélkül, fogják meg vagy zárják el, a kölyköt.
Sajnos pontos választ nem tudok mondani, valószínűleg a hőmérséklettel van a gond! A halak megfázhattak!
A könnyezés lehet kötőhártya-gyulladás, idegen test, sérülés, beforduló szemhéj vagy szempillák miatt. Meg kell vizsgálni, mi az oka!