5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
A tengerimalacok nem azok a típusú állatok, amelyek pórázon sétáltathatók, de erre nincs is szükség, hisz ez csakis a gazdi szórakozását szolgálná és nem növelné az állatok komfortérzését, sőt inkább stresszt okozna nekik. Azt javaslom, hogy tegyék ki őket szabadon a lakásban és majd sétálnak, amerre jól esik nekik és annyit, amennyit szeretnének.
Az aranyhalak szeretik lelegelni az akváriumukban lévő vízinövényeket, ezért érdemes műnövényeket telepíteni!
A darakór az egyik legveszélyesebb betegség a halaknál, akár három nap alatt végez velük. Érdemes a Sera cég gyógyszereivel megakadályozni ezt a fertőző, végzetes betegséget!
Azt javasolnám, ha megint előfordul a jelenség, mutassa meg egy állatorvosnak. Ebben az esetben biztosan meg fogja tudni mondani, miről is lehet szó, és hogy tényleg "van-e ilyen" :). Esetleg egy jól sikerült fénykép elküldése is segíthet a megoldásban.
A fül mögötti szőrtelen terület általában normálisan is látható tengerimalacoknál. Bizonyos fokú szőrhullás is normális, ha ez túlzott mértékű és esetleg vakarózással, apró sebekkel is jár, akkor valamiféle bőrbetegségről van szó (baktériumos, gombás, parazitás, vitaminhiány). Ebben az esetben mindenképpen állatorvoshoz kellene vinni őt, mert komplex kezelést igényelhet a dolog (injekciók, fürösztés, stb.).