5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
A leírásból nem derül ki hogy sor került-e laboratóriumi vérvizsgálatra ami alapján az emésztőenzim aktivitást mérni lehet. Ha idült hasnyálmirigy elégtelenség alakult ki akkor jobb ha a gyógytápot eszi,de ha ezt nem akkor a házi koszt mellé kiegészítő hasnyálmirigy enzimeket tartalmazó gyógyszereket/ pl.Kreon/ kell adni minden étkezés után.
Helyhiány, vagy ásványi anyagok hiánya is okozhat ilyen viselkedést. Szénát kapjanak, amivel a fészket bélelhetik, különben tollbélelésű lesz a fészek.
Kedves Érdeklődő! Gyakori panasz az Öné.. A fagyos havas éjszakákon kalandozó macskák a falak közelébe húzódnak kissé melegedni, ahelyett, hogy az egereket hajkurásznák. A helyüket meg soká bűzlő módon meg is jelölik. Olvasóink közül is rengetegen panaszkodnak a macskák kellemetlen nyomaira.Ha hetente szappanos, enyhe hipós lével körbecsurgatjuk a házat, előbb-utóbb elkerülik a házat, mert a kényes bunda hamar átveszi ezt a macskák számára borzasztó illatot. De utálják a falak mellé rakott narancs- és citromhéjakat is. Épp most tesztelek sikerrel egy citromfüzért: a hóban maradt lábnyomok bizonyítják, a szomszéd macskái jó egy méterrel görbítettek a pisiösvényen.
Kedves Gazdi! A tegnerimalackák természete különböző, vannak félősebb állatkák, illetve félősebbek a fiatalabb malackák. Előfordulhat, hogy az új helyén fél. Esetleg más helyre került a nagyobb ketrec pl. nagyobb megvilágítást kap esténként? Az egyik trükk, hogy ha kívülről a ketrec egyik felét letakarják törülközővel, az árnyékos rész biztonságot ad, és ott bátrabb lesz a malacka. Ilyenkor az árnyékos részre kell tenni az etetőt, itatót, szénát. Kb 1-2 két után megszokja az új helyét. A tengerimalacok alapvetően társas lények, és a félősebb malackák boldogabbak és bátrabbak lesznek, ha kapnak egy azonos nemű társat. A tengerimalacok kb 10-15 percente bogyóznak és kb 20-30 percente pisilnek. Nem lehet őket szobatisztaságra szoktatni. Ha a végtermék olyan állagú mint szokott, a bogyók kapszulák, a vizelet fehéres, áttetsző, akkor ez normális. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Kedves Érdeklődő! A száraz eleség - és ha ráadásul csak az - nem az igazi... Az élő eleség mellett a száraz csak kiegészítésként szerepljen az étlapjukon! Szóval a vitorlás szinte mindenevő, de azért előnyben részesíti az élő eleséget, a jól átmosott tubifexet és a szúnyoglárvát. Ha optimálisan, igényeinek megfeleően tartjuk, akkor körülbelül 11-12 hónapos korában lesz ivarérett. Vitorláshal tartása >>