5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt problémánál elsődlegesen fontos lenne azt, tudni (ez ugyanis a leveléből nem derült ki), hogy ez a vizelettartási tünet akaratlan, tehát ténylegesen nem tudja tartani a vizeletét, ill. akaratlagos, tehát szándékosan pisil ide-oda. Ugyanis teljesen más kezelést igényel az egyik ill. a másik eset. Ha sikerült kideríteni, hogy mi okból nem szobatiszta a kutyus, akkor el lehet kezdeni a terápiát. Egy ilyen jellegű tünetegyüttes gyógyítása szelíd módszerekkel, - mint amilyen a homeopátia is , - főleg, ha még a "dominanciagond"-ot is belevesszük -, nagyon összetett feladat. Mindenképpen egyedi kezelést igényel! Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Az első vizit alkalmával a fizikális vizsgálat mellett egy részletes beszélgetés is szükséges ahhoz, hogy megismerjük a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével lehet kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425 Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A kutyának hüvelyelőesése van, még csak enyhe, de ez egész labdányi méretet is ölthet. Amelyik kutyának erre hajlama van, az minden tüzelésnél ettől fog szenvedni, ezért (is) javaslom az ivartalaníttatását. Az előesett hüvely enyhe esetben visszahelyezhető, de gyakran komoly amputációs műtéttel oldható csak meg a gond.
A szörcsögés miatt és a barna fülváladék miatt is nézesse meg állatorvosával a cicát. Egészséges fülből nem lehet váladékot kitörölni. A szfinksz macska nem olyan, mint a perzsa, amelynél a rövid, megtört orr miatt gyakori a szörcsögés,ezért biztosan nem normális jelenség ez nála. A kezelés mikéntjét a vizsgáló állatorvos fogja előírni.
A macska harapásával nagyon sok baktériumot juttat át a másik cicába. Létezik is erre egy egész betegség is, a macska-karmolási betegség. Lehetséges, hogy a nyaki seb azért nem gyógyul jól, mert a bőr alatt gennyes gyulladásos folyamat zajlik, konkrétan tályog képződik. Sokszor, amíg nem gyűlik meg és koncentrálódik a genny, tehát megérik a tályog, nagyon viszket melegebb, gyulladt, ezért a cicát zavarja és vakarni fogja. Ha ez a tályog meggyűlik, akkor lehet, hogy magától felfakad, de az is elképzelhető, hogy az állatorvosuknak kell megnyitni. A megnyílás vagy megnyitás után azonban feltétlenül javaslom, hogy orvos takarítsa ki a sebet, mert ha ez nem történik meg akkor újra be fog gyulladni a terület és nagyon sokáig fognak kínlódni a váladékozó, újra és újra felfakadó sebbel. A fertőtlenítés minden sebkezelés alapja egyébként a betadinos fertőtlenítés, amit napi kétszer is megcsinálhat és utána következhet a tetrános kenőcsözés.
Kedves Juhász Istvánné! Amennyire kivehető a képlet a fotón, ez valószínűleg egy papilloma vagy egyéb hasonló típusú bőrelváltozás (cysta, tumor stb.). Mivel a cicus nyalogatja mindenképpen a műtéti eltávolítása szükséges, ezért javaslom, keressen fel ezügyben egy állatorvos kollegát...