5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
Ha minőségi táppal (pl. Eukanuba, Royal Canine) eteti valaki a kutyáját, akkor nagyon hamar meglátszik a szőrminőség-javulás. Ha kap még szőrkondícionáló vitamintablettákat is, akkor meg pláne! Ettől függetlenül én megmutatnám állatorvosnak, hátha más betegség áll a "vattásodás" hátterében.
Ezt gyakran mesélik macskatulajdonosok. Szerintem poénos a dolog. Semmi kivetnivalót nem találok benne. Ráadásul nem is tudom, hogy lehetne tálból ivásra szoktatni egy cicát.
A hullámos papagájoknál a nemek elkülönítése igen egyszerű: a hímek viaszhártyája (orra) kékes színű, míg a tojóké barnás árnyalatú.
Ha nem valami betegség okozza az étvágytalanságot, akkor valószínűleg fog enni, nehogy éhen haljon. Azért megkérdezném még a tenyésztőt, hogy milyen eledelt kapott nála a kutyus, és azt kellene adni neki továbbra is. Egyébként az angol bulldogok hajlamosak a válogatásra és lelkileg is eléggé meg tudja őket viselni a gazdiváltás. Ilyenkor sok idő kellhet nekik az akklimatizálódáshoz. Szóval mutassák meg állatorvosnak, amúgy meg kedveskedjenek neki finomságokkal.
Lehet, hogy ásványisó-hiánya van! Kellene venni neki nyalósót, vitamint, ásványianyag-kiegészítőt. Ha nem változik a helyzet, akkor ő ilyen nyalakodós malac... És valószínűleg nem az utálatát szeretné így kifejezni :)