5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
Nem gyakoribb a prosztatadaganat kistestűben, mint nagy kutyában. Nem ajánlom a műtétet, mert az nem old meg semmit. A prosztata carcinoma nem hormonfüggő elváltozás kutyában, a heréléssel sem megelőzni, sem tartósan gyógyítani nem lehet. Szemben az emberrel...
Ezt találtam a háziállat.hu-n: :) Nagyon békés természetű madár, a rokon fajokkal jól megfér. Szaporítás A nehezebben költő díszpintyek tojásait, sőt kikelt fiókáit is dajkaságba fogadja és felneveli. A rokon fajokkal jól keresztezhető. Tapasztalatom szerint zárt odúban sikeresebben költ. Költéskor ajánlatos páronként tartani, mert rossz szokása, hogy az együtt tartott példányok mind ugyanabba az odúba ülnek be és így meghiúsíthatják egymás fészkelését. Nyolc hónapos kora előtt ne fogjuk tenyésztésbe. 4-6 tojását körülbelül 16 nap alatt költi ki, a fiókák 3 hetes korukban, teljesen kitollasodva hagyják el a fészket. A kirepült fiókák nem zavarják a szülőket a következő költésben. Ettől függetlenül a külön kalitka jó ötlet eleinte. Sajnos az árakat nem tudom, kereskedésekben gondolom kicsit drágább, a neten található sok tenyésztő egyikétől vásárolva pedig olcsóbb és egészségesebb, fiatalabb egyedeket vásárolhatunk!
A faroktőn történő kirágás legvalószínűbb okai: bolhásság, bolhaallergia, egyéb okú allergia (azaz ekcéma, növény, táp, bármi más eredetű is lehet...), bűzmirigygyulladás, túlzott telítettség. Állatorvosok hatékonyan tudják kezelni az ilyen problémát (injekció, ha kell, bolhairtás, bűzmirigy-kitisztítás, stb.). A szemét célszerű megmutatni állatorvosnak, de a csipásság leggyakoribb oka a kötőhártyák gyulladása. Szemcseppes kezeléssel gyógyítható.
Az örökbefogadás kitűnő ötlet! Szőnyegtisztítási szakember nem vagyok, ezért sok jó tanácsot ez ügyben nem tudok adni. Ha tényleg büdös a szőnyeg, dobja ki és kapjon az új kutyus új szőnyeget, ami csak tőle lesz illatos.
Akár normális is lehet, hiszen sokszor 21 napig is véreznek ivarzás alkalmával. Ha három hét után is vérzik, el kell vinni állatorvoshoz, mert az ilyen öreg kutyáknál az elhúzódó ciklus és az azt követő hyperplasia méhgyulladás nem ritka. Ha sokat iszik és sokat vizel mostanság, akkor viszont azonnal orvoshoz!