5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
A hörcsögbetegségek nagy csoportját a bőrelváltozások alkotják. Tünetei lehetnek a viszketés miatti vakarózás, valamint a szőr hullása is. Gyakoriak az atkák okozta, erős viszketéssel járó bőrelváltozások. Sokszor találkozhatunk a bőr gombás elváltozásával is. Ilyenkor a szőr foltokban töredezik, illetve hullik ki. Ez a szőrhiányos terület pikkelyszerűen hámlik, és esetenként viszket. A vakarózás miatt másodlagosan gennyes bőrgyulladás is kialakulhat. Kezelésként a szőrhiányos bőrfelület gombaölő szerrel való ecsetelését végezhetjük el. Mivel egyes gombafajok az emberre is átterjedhetnek, csak kesztyűvel nyúljunk a beteg állatokhoz. Mivel az atka és a gombafertőzés tünetei hasonlóak, teljes biztonsággal csak laboratóriumi vizsgálattal lehet elkülöníteni azokat.
Igen, ez lehet akár normális is. Bizonyára van a környéken néhány kandúr, akikek a jelenléte erősen stimulálja a hormonális működését. Az sem elképzelhetetlen, hogy van valami rendellenesség a petefészkein (pl. egy ciszták), amelyek miatt szinte folyamatosan ivarzik. Sajnos már elég koros cicának lehet minősíteni, de ha egyébként egészséges, akkor a legjobb lenne megoperáltatni!
Felnőtt kígyók, az évek előrehaladtával egyre lasabban nőnek és így a vedlések is egyre ritkábbak. Átlagos esetben 2-3 hónap szokott lenni a vedlések közt eltelt idő, de ez sok tényező függvényében változhat (hőmérséklet, évszak, tápláltsági állapot, esetleges sérülések, stb.) Ha minden egyébb rendben van a siklóval, úgy nem hiszem, hogy aggódni kellene emiatt. Majd vedleni fog, ha úgy érzi itt az ideje. Vedlési rendellenességek során néha előfordulhat, hogy a vedlés folyamata megindul ugyan, de a kígyó egyáltalán nem kezd el kibújni a bőréből és a bőr "rásül". Ebben az esetben mindenképp segíteni kell megszabadulni a régi bőrtől (különösen figyelni kell a szemekre és a farok végére, nehogy maradjon rajta rászáradt bőr). Egy hozzáértő állatorvosi vizsgálat biztos nem haszontalan.
Így lesz válogatós a kutya. Mármint, ha valamit nem eszik meg, kap mást. Természetesen azt a tápot, amitől hasmenése van, nem ajánlott etetni, mert abban van valami, amit ő nem igazán bír. Ebben a korban - a fogváltást közvetlenül megelőző időszakban - a rágás fájdalmas is lehet. Ezért azt javaslom, hogy - ha ezt szerette, és nem okozott hasmenést - maradjanak a Purinánál, azaz ez legyen előtte egész nap, hogy ha megéhezik, rágcsálhasson, és emellett napi 3(4)-szer etessék konzervvel és házikoszttal is. A későbbiekben a probléma minden bizonnyal meg fog oldódni. (Megpróbálkozhatnak a száraz tápot kevés húslevesben felpuhítva - húsleves kocka - kínálni. Ezt azonban ne hagyják előtte egész nap.)
Ha a csípése erőteljes, fájdalmat okozó, akkor feltehetően fél az őt megfogó kéztől. Az ilyen jellegű csípés semmiképpen nem hiánytünet.