5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
Mindkettő nemű ivartalanítható, de a hím degu műtétje kisebb kockázattal jár, mint a nőstényé. Viselkedése azonban megváltozhat az operáció után vagy ha társat kap.
Kezdjük sorban a kérdéseket. :) Valószínűleg meg fogja viselni a repülőút. Ha nem vihető fel a fedélzetre, és a kutyus stresszes, akkor léteznek nyugtatószerek erre a célra (bár én ilyen kis méretnél nem javasolnám). Érdeklődjön más légitársaságnál, hátha azok felengedik "kézipoggyászként". A másik lehetőség pedig: vannak kifejezetten kisállatszállítással foglalkozó cégek is. A kiutazás feltételeiről mindig alaposan tájékozódni kell a fogadó országnál! Ha átszállás van, akkor mikrochip, útlevél, oltások (veszettség) feltétlen szükségesek, a vérvizsgálatnál pedig az a kérdés, hogy mit nézzenek, melyik laborban és mikor kell elvégezni, mennyi ideig érvényes stb. Az igazolást hatósági állatorvos adja.
Sok olyan esetet láttunk, ahol a gazdi felhívott minket, hogy nagyon agresszív az 5-6 hónapos kutyája. Sajnos nem mindegyik ember tudja megítélni, hogy a kutya valójában agresszív, vagy csak játszani akar (el kell ismernünk, hogy a kutyák időnként durván játszanak). Azonban a felnőtt korú kutyák egy része hajlamos az agresszióra. Ebben a kérdésben mindenképpen egy jó kutyaiskola segítségét kellene kikérni, megmutatni a kutyát szakembernek, mert nem minden esetben kell ugyanúgy eljárni és sajnos ebben az esetben, ha elrontunk valamit, nagyon nagy károkat lehet okozni. Azonban minden gazdinak, aki úgy érzi, hogy a kutyája agresszív, ajánlom figyelmébe Jan Fennel könyvét, a Kutyapszichológiát, amelyben megismerkedhetünk néhány ilyen esettel és a falkarend ideális kinézetével. Annyit azért nem árt tudnunk, hogy egy falkában a falkarend felállítása és megtartása pozíció megerősítéssel, néha harccal jár, amely azonban ritkán végződik komolyabb sérüléssel. Az alfa ezeket a harcokat képes leállítani, azonban a gazdák többsége nem áll rangban a kutya felett, így ennek kimenete nem biztosított, valamint a harc bármikor újra előfordulhat. Kutyaiskola, kiképzés (ül, fekszik, behívás): Egy kutyát 7-8 hónapos korától vihetünk iskolába. Előtte nem szabad, mert könnyen túlterhelhetjük a kiskutyát. Természetesen előtte nevelhetjük és megfelelő módszerekkel (pl. klikker) rengeteg dologra megtaníthatjuk. Amennyiben van lehetőségünk rá, akkor vigyük el a kedvencünket kutyaóvodába, ahol zárt terepen, ellenőrzött keretek között megfelelő szocializációban részesül. Ha erre nincs módunk, figyeljünk rá, hogy eleget lehessen más kutyák társaságában, ahol megtanulja a kutyák közti kommunikációt.
Ha a kutya homeopátiás kezelés alatt áll, ne adjon neki kamillateát. Ha nem áll kezelés alatt, nyugodtan adhatja, de azért mindig legyen előtte friss víz is!
A kutyusok kb. 3 hónapos kortól 6 hónapos korukig váltják a fogukat és ennek a legvégén a szemfogakat, vagyis még semmi késedelem sincs. Ha legkésőbb 7-8 hónapos koráig még marad tejfoga, azt el kell távolítani. A ruházkodást illetően: fagypont körüli hidegben javasolt lehet ruhát adnia kutyusára. Ami az időt illeti, amíg a kutyus játszik és aktív, addig nyugodtan lehet kint a szabadban.