5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
Valószínű, hogy csak a "bajuszkák" normális cserélődéséről van szó! Ebben az esetben hamarosan visszanőnek a helyükre anélkül, hogy bármit tenni kellene. Ha ez mégsem történne meg, akkor hasznos lenne megmutatni állatorvosnak.
Egy társ természetesen jó megoldás! Ha szép fokozatosan összeszoktatják őket, biztos nem fog többet unatkozni! Unalom ellen nagyon fontos még a minél nagyobb méretű kalitka, gyakori röptetés a szobában, sok játék, rágcsálnivaló és a nagyon sok foglalkozás kedvencünkkel!
Nem myxomatosisa van, hiszen annak más tünetei lennének. Nyulaknál nagyon gyakori azonban a különböző okokra visszavezethető emésztőrendszeri megbetegedés (bélgyulladás, puffadásos kórképek - ez például túl sok zöldtakarmány etetésekor fordulhat elő!), ami súlyos következményekkel, akár elhullással is járhat! Éppen ezért minél hamarabb állatorvoshoz kellene vinni a nyuszit, mert megfelelő kezeléssel gyógyítható lehet a betegsége.
A herpeszvírus tipikusan a gyenge immunrendszerű vagy beteg immunrendszerű macskákban okoz ilyen tartós betegséget. A hátterét kell tehát felderíteni, illetve próbálni kezelni a betegségnek. Általában a macskák jelentős hányada leukózissal vagy macska AIDS-szel fertőzőtt, ezek legyengítik az immunrendszert és így krónikus betegségek alakulhatnak ki. Ezeka betegségek vérteszttel diagnosztizálhatók. Gyógykezelésük nem lehetséges, de legalább megvan a magyarázat a makacs szemfolyamatra. Az immunrendszer erősitésére jó hatású lehet az IMMUNOVET por, mely állatpatikákban kapható, és nekem jó tapasztalataim vannak vele.
A kutyának valószínűleg táplálékallergiája van! Huzamosabb ideig kell ún. hypoallergén tápokat adni neki. Ezek ugyanolyan táplálóak, csak kezelt fehérjéket tartalmaznak, melyeket könnyebb emészteni. Más kutya is eheti, csak kicsit drágák ahhoz, hogy ok nélkül etessük. Javasolt márkák: EUKANUBA LAMB and RICE, ACANA LAMB and RICE, EUKANUBA Intestinal Puppy Veteriner Diet. Talán ez utóbbi a legjobb. De ne felejtsük, hogy a féregtelenítést, illetve a bélsár bakteriológiai vizsgálatát is el kell azért végeztetni! Ez utóbbi állatorvosi feladat! Ha nem történt ilyen, keresse fel újból a kollégát.