5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
A szukák nagyjából félévente tüzelnek, amitől kisebb eltérések elég gyakran előfordulnak. Az, hogy a második tüzelése óta már több mint 1 év telt el, mindenképpen gyanús. Lehet, hogy valóban tüzelt, csak annyira enyhe tünetekkel járt, hogy nem vették észre, de az is lehetséges, hogy valóban nem volt petefészek aktivitása. Ezt kideríteni azonban látatlanban nem lehet, ehhez a kutya nagyon alapos szaporodásbiológiai vizsgálata szükséges (vérvétel, petefészek ultrahang vizsgálat). Azt ajánlom, keressenek olyan állatorvosi rendelőt, ahol ezeket el tudják végezni, és akkor válasz kaphatnak a kérdésekre.
Egy alapos állatorvosi vizsgálat valószínűleg segítene a tünetek okának felderítésében. Nagy a valószínűsége, hogy húgyúti gyulladásos folyamatról van szó, de persze más ok is lehet a háttérben. Ilyenkor szokták mondani: irány az állatorvos!
Irány a doki! Üdv: Dr Fekete Balázs
Érdemes pároztatás előtt megnézni a nőstény nyuszi péráját. Ha sötétvörös, bordó színű és kicsit duzzadt, akkor érdemes elvinni a bakhoz. Mindenképp a nőstényt kell a bak ketrecébe betenni. Általában pár perc alatt lezajlik a párzás. Sikeres együttlét után a bak lefordul a nőstényről és esetleg dobbant is egyet. Persze ezt sem lehet 100%-os sikernek mondani, de ilyenkor nagy valószínűséggel meg is termékenyül a nőstény.
Tisztelt Kérdező! Kérdéseire az állat (klinikai, esetleg rtg vagy ultrahangos) vizsgálata nélkül lehetetlen választ adni, ezért mielőbb vigye kedvencét állatorvoshoz! A daganatos háttér a tünetek alapján elképzelhető, de lehet kloáka-előesés is. A kórjóslat pedig erősen diagnózis függő. Tisztelettel: dr.Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős