521. Hogyan akadályozzuk meg a védett madarak vadászatát?
Az Európában illegálisan vadászott védett madárfajok zöme énekesmadár, többek között pintyek, nádiposzáták, különböző pityer- és sármányfajok.
Az Európában illegálisan vadászott védett madárfajok zöme énekesmadár, többek között pintyek, nádiposzáták, különböző pityer- és sármányfajok.
Ne hagyjuk ki a karácsonyi készülődésből kedvencünket sem! A karácsonyi ajándékeső előtt is meglephetjük szőrös barátunkat egy saját készítésű, ötletes adventi kalendáriummal. Ollót a kézbe, papírt elő és láss neki!
Mianmar piacain vadmacska féléből származó bőrt, csontokat és szemfogakat vásárolhatott a bámészkodó turista...
Az Antarktisz átlaghőmérsékletének változását az 1950-es évek óta követik figyelemmel. Az eredmények szerint a kontinens nyugati fele négyszer olyan gyorsan melegszik, mint a Föld többi része...
Fifikás kutatók megmérték, hogy milyen a háziállat.hu olvasója, tehát most már tudjuk, kik vagyunk. Ezren mondtuk el, fiúk vagyunk vagy lányok, hány évesek, illetve mikor megyünk nyaralni…
Az epilepszia maga is idegrendszeri betegségnek számít. Ha nincs javulás, vissza kell menni az állatorvoshoz, aki további vizsgálatokat végezhet el, illetve a kezelésen is változtathat, ha ezt jónak látja. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy bízzanak kezelőorvosukban, mert ez nagyon fontos, ezen alapul az állatorvos-gazdi-kutya kapcsolat és ez nagyon fontos a kezelés sikeréhez!
A petefészek-eltávolítás egyszerűbb és kisebb beavatkozás. Ha a méh egészséges és nem vemhes az állat, akkor nem kell a méhet is eltávolítani. Erről természetesen Ön dönt, illetve ha a műtét során gond merül fel, konzultálni szoktunk a gazdival. A nőstény macskák valóban 2-3 hetente bagzanak.
A parvovírusos bélgyulladást okozó vírus, ha erre gondol, csak kutyákat betegít meg. Azért hívják "macskabetegségnek" a laikusok, mert valamikor a kórokozó vírus a macska hasonló családba tartozó vírusából (Panleukopenia vírus) alakult át kutyákat megbetegítő vírussá. Nem kapják el a macskák "parvo", vagyis panleukopenia vírusát a kutyák, ez csak cicákra veszélyes, de oltunk ellene.
Betegség is okozhat ilyen tüneteket, hogy tényleg erről van-e szó, ahhoz meg kellene mutatni egy állatorvosnak. Elképzelhető, hogy valamiféle fájdalom/viszketegség vagy idegrendszeri probléma miatt köröz, esetleg rossz szokásról, "civilizációs ártalomról" van szó...?
Ha magától esetleg (mondjuk mire ez a válasz megérkezik) elmúlnak a tünetei és a szőre is kinő, akkor természetesen nem kell állatorvoshoz vinni. Ha azonban nincs javulás ez idő alatt sem, akkor tanácsos lenne megmutatni állatorvosnak, aki eldönti, hogy milyen kezelés szükséges.