526. Ördög bújt bele? A macska visszavág az ünnepi díszeknek
Nem csak mi vagyunk oda karácsonyért és adventért, állataink is csípik a fenyőfa illatát. A macskák kifejezetten imádják az adventi koszorúkat, még harcolni is képesek érte…
Nem csak mi vagyunk oda karácsonyért és adventért, állataink is csípik a fenyőfa illatát. A macskák kifejezetten imádják az adventi koszorúkat, még harcolni is képesek érte…
Segíts Te is, hozz valamit! Várunk könyvet, CD-t, játékokat, sporteszközöket, használati- és dísztárgyakat, bármit!
Karácsonykor minden évben állat-stopot hirdetnek az állatvédők – sajnos mindhiába, hiszen évről-évre egyre többen vásárolnak ajándékba kutyát, macskát gyermekeiknek.
Nem is tudom, mikor láttam utoljára ilyen boldognak és elégedettnek az én kis drágaságomat! Igazán szép gyerkőcöknek adott életet!
A kellemetlenségeken túl azért is érdemes leszoktatni kutyánkat az ugrálásról, mert ez egy olyan helyzet, ahol ő irányítja a cselekvést...
Ha a madarának túlnőtt a körme és a csőre, akkor azok biztonságos visszavágását bízza egy állatorvosra! Ha Ön ugyanis túlzottan visszavágja, akkor a sérülés a madár elpusztulásához is vezethet (könnyen elvérezhetnek a papagájok). Csőrkoptatónak a fenyőtobozt és a kalitkára felerősített fadarabkákat ajánlanám!
A jelenleg forgalomban lévő myxomatosis vakcinák sajnos nem elölt, csak gyengített vírust tartalmaznak, ezért előfordulhatnak oltási reakciók azokon az állatokon, amelyek immunrendszere valamiért meggyengült. Így a gyengített vírus is a myxomatosis tüneteit okozza (csomók a bőrben, pörkök a fülön). Ezek a tünetek általában néhány napon belül elmúlnak. Esetlegesen az is elképzelhető, hogy a nyuszi az oltás előtt fertőződött myxomatosissal, és az oltást a lappangási időben (a fertőződés és a betegség kitörése közti időben) kapta. Ilyenkor a megbetegedés az oltástól független, és sajnos nem is véd ellene a vakcina.
Azt sajnos nem tudom megjósolni, hogy hány kutyus lehet. Ezt talán ultrahang alapján lehet saccolni, de ahhoz már késő. A szukák ellés körüli ellátása és elletése elég széleskörű téma, a neten rengeteg cikket lehet ezzel kapcsolatban találni. A kiskutyáknak minél jobb gazdikat kell keresni és folyamatos kapcsolatot tartani az új gazdikkal, hogy minden rendben van-e.
Ha nincs hasmenése a tejtől, akkor ihatja, ha szereti. A joghurttal nem szokott gond lenni, sőt direkt jót tesz a bélflórájának. A ledarálás mehet, a gond ezzel csak az, hogy túl sok munkát jelent a gazdinak és a szilárd táp mechanikai fogkő-eltávolító szerepével sem lehet így számolni.
Az Advantix szerintem jó lesz! Nagyon ritkán okoz helyi viszketést, vakarózást. Ha ez mégis megtörténne, el kell vinni állatorvoshoz.