5301. Mit találjunk ki szülinapi ajándéknak?
Mindenkivel előfordulhat, hogy nem találja a megfelelő ajándékot egy születésnapra. Hiszen ahogy telik az idő, annál nehezebb igazán találó ajándékot választani valakinek.
Mindenkivel előfordulhat, hogy nem találja a megfelelő ajándékot egy születésnapra. Hiszen ahogy telik az idő, annál nehezebb igazán találó ajándékot választani valakinek.
A létrák kiválasztása során célszerű eldönteni, hogy milyen munkákhoz lesznek alkalmazvaaz eszközök. Érdemes meghatározni, hogy egyszerűbb otthoni munkákra vagy komolyabb,professzionális körülményeket igénylő projektekre lesznek felhasználva. Az alábbi írássegítségével a különböző létra típusok kerülnek bemutatásra, hogy könnyebbenszülethessen döntés az ideális verzióval kapcsolatban.
A biztonságtechnikában népszerű megoldásnak számít az infravörös technológia alapján működő professzionális eszközök használata. Az infravörös sugárzás alapvetően egy elektromágneses sugárzás. Hullámhossza jelentősen nagyobb a látható fényekhez viszonyítva, viszont kisebb a rádióhullámokhoz és a mikrohullámokhoz képest mérve. Az alábbi írásban az infravörös eszközök biztonságtechnikai szempontjai kerülnek összefoglalásra.
Európa lakosságának jelentős foghiánya van, sőt, az még szomorúbb, hogy 10 százalékkörüli az az arány, akiknek már egy saját foguk sincs. Már bárkinek elérhető a fogimplantátum, de persze számolni kell azzal is, hogy nem lesz egy olcsó mulatság.
Egy év két hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte és 27 millió forint bűnügyi költség megfizetésére kötelezte a Barcsi Járásbíróság azt a nőt, aki több mint száz tacskót tartott Barcson borzalmas körülmények között. Több állatvédő szervezet fogott össze egy évvel ezelőtt, hogy a rémült, beteg, legyengült, alultáplált kutyáknak egy második lehetőséget adjon. A tacskók azóta "bűnjel"-nek számítanak, most végre hivatalosan is örökbefogadhatóvá váltak.
Kizárt dolog, hogy a Béres csepptől lenne baja. Feltétlenül mutassa meg állatorvosnak. lehet, hogy tályog, lehet, hogy a nyirokcsomói duzzatak meg, és még más okokat is felsorolhatnék. Ha fáj, akkor sürgős az orvosi ellátás.
Az a gondom, hogy az állatorvos kollégám leragadt a diagnózis nélküli kezelésnél. A leírt tünetek limfoid leukémiára utalna, de ezet jó lenne célzott laborvizsgálatokkal igazoltatni. Keressen fel egy másik állatorvost és kérje a kutya teljes kivizsgálását.
Kedves Véghné! A kérdéseire (Meddig tarthat ez az állapot? Várható egyáltalán gyógyulás? Ha igen, mennyi idő után? Meddig kell a gyógyszert adni? ... stb.) a válaszok nagymértékben függnek attól, hogy mi állhat a kutyus panaszainak a hátterében, milyen tényezők váltották (válthatták) ki, tartják fenn, és befolyásolják e tüneteket! Ehhez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Gyomorfekély hányással, étvágytalansággal nagyon sokféle alapbetegség tünete lehet! A fenti információk hiányában sajnos még csak tippelni sem tudok, de nem is lenne etikus így látatlanban jóslásokba bocsátkozni. Természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok az Ön által leírt problémára is, mint amilyen pl. a homeopátia. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Kedves István! A barátpapagájok elég intelligensek egyes szavak tudatos használatához, lakásban való tartásuk elterjedésének gátja a meglehetősen kellemetlen alaphangjuk. A leírt viselkedésváltozás oka az ivaréretté válás, ami különösen ilyenkor, a tavasz kezdetével a későbbiekben is fel fog erősödni. Nem kizárt, hogy kiválaszt valakit magának a családtagok közül, akivel, mint párjával fog viselkedni, de más családtagokkal tartósan csipkelődős maradhat. Az internetes fórumokon sok jó tanácsot is kaphat a madárka aktuális viselkedésének kezelésére, de mint mindenhol, az ilyen helyeken is sok a tudálékos, de tényleges tudással nem bíró emberke, így érdemes minden esetben megfontolni, kinek, milyen tanácsát követi.
Sajnos nem sok érdemlegeset tudok mondani az ügyben. Talán ha egy másik állatorvossal is megvizsgáltatná a cicát, mégpedig arra kérve, hogy igen alaposan tegye ezt meg. A harmadik szemhéj előesése általában a folyadékhiány (kiszáradás) jele, de ilyenkor kettő egyformán előesik. Az egyoldali beidegzési zavarra utalhat. Többet sajnos nem tudok ilyen módon segíteni.