5301. Mit találjunk ki szülinapi ajándéknak?
Mindenkivel előfordulhat, hogy nem találja a megfelelő ajándékot egy születésnapra. Hiszen ahogy telik az idő, annál nehezebb igazán találó ajándékot választani valakinek.
Mindenkivel előfordulhat, hogy nem találja a megfelelő ajándékot egy születésnapra. Hiszen ahogy telik az idő, annál nehezebb igazán találó ajándékot választani valakinek.
A létrák kiválasztása során célszerű eldönteni, hogy milyen munkákhoz lesznek alkalmazvaaz eszközök. Érdemes meghatározni, hogy egyszerűbb otthoni munkákra vagy komolyabb,professzionális körülményeket igénylő projektekre lesznek felhasználva. Az alábbi írássegítségével a különböző létra típusok kerülnek bemutatásra, hogy könnyebbenszülethessen döntés az ideális verzióval kapcsolatban.
A biztonságtechnikában népszerű megoldásnak számít az infravörös technológia alapján működő professzionális eszközök használata. Az infravörös sugárzás alapvetően egy elektromágneses sugárzás. Hullámhossza jelentősen nagyobb a látható fényekhez viszonyítva, viszont kisebb a rádióhullámokhoz és a mikrohullámokhoz képest mérve. Az alábbi írásban az infravörös eszközök biztonságtechnikai szempontjai kerülnek összefoglalásra.
Európa lakosságának jelentős foghiánya van, sőt, az még szomorúbb, hogy 10 százalékkörüli az az arány, akiknek már egy saját foguk sincs. Már bárkinek elérhető a fogimplantátum, de persze számolni kell azzal is, hogy nem lesz egy olcsó mulatság.
Egy év két hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte és 27 millió forint bűnügyi költség megfizetésére kötelezte a Barcsi Járásbíróság azt a nőt, aki több mint száz tacskót tartott Barcson borzalmas körülmények között. Több állatvédő szervezet fogott össze egy évvel ezelőtt, hogy a rémült, beteg, legyengült, alultáplált kutyáknak egy második lehetőséget adjon. A tacskók azóta "bűnjel"-nek számítanak, most végre hivatalosan is örökbefogadhatóvá váltak.
Kedves Pordán János! A víziteknősök teleltetéséhez egy sötét, kb. 8-10 C körüli helység a legmegfelelőbb. A teknőst teleltetés előtt ki kell koplaltatni, javaslom addig egy tejes ládába elhelyezni, hogy a belei maradéktalanul ürüljenek. A telelés előtt 2-3 héttel már nem szabad neki adni táplálékot. A teknőst egy magasabb falú edényben kell belerakni, mégpedig úgy, hogy kb 2 cm víz legyen benne. A telelő állatokat hetente ellenőrizni kell, amint bármilyen elváltozást, vagy szokatlan dolgot észlel, akkor a teleltetést azonnal abba kell hagyni! A teleltetést én minden évben pincében oldom meg, teljes sötétségben, penészmentes környezetben. Teleltetni csak kifogástalan kondíciójú állatokat lehet! A tavaszi ébredést követően, fokozatosan szoktassuk őket a hőmérséklet emelkedéshez, ne etesse őket az ébredést követően, lagalább 3 hétig, mert az emésztést segítő enzimek később indulnak meg! A teknősök nemét nagy korban nagyon egyszerű megállapítani: a hímek kisebbek, a farkuk hosszabb, a haspáncéljuk homorú (a párosodás miatt, hogy a nőstényre fel tudjon mászni), a melső lábaikon lévő körmeik hosszabbak. a haspáncélról készült fotóról is meg lehet mondani. A párt nem igényli, de nem árt ha vannak többen! ui.: a halak is esznek télen, csak kevesebbet, mert az anyagcseréjük lelassul a hidegben!
Látatlanba és vizsgálat nélkül nem lehet megállapítani az okát. Gombás fertőzés esetén segíthet valamilyen gombásodás elleni spray vagy krém (pl Canesten). Atkák is okozhatják a tünetet. Erre is kapható spray, vagy injekcióval állatorvos is könnyen gyógyítani tudja.
Kedves Gazdi! A vakcinákra adott allergiás válasz elsősorban az adott gyártó vakcinájának úgynevezett vivő és segédanyagai miatt alakulhat ki. Az oltási könyvben szerepel a felhasznált vakcina, így csak annyi a teendő, hogy egy másik gyártó vakcináját kéne használni. Természetesen a legnagyobb biztonság elve alapján kérem maradjon állatorvos közelében az immunizálást követő fél órában. A kombinált oltás beadatása javasolt, kérem konzultáljon kezelő állatorvosával. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. www.sugivet.atw.hu Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Kedves Pirint Gáborné! A problémát okozhatja parazita vagy allergia. Előbbi fertőző lehet önökre is, úgyhogy feltétlen keressen fel egy állatorvost!
Kedves Sándor! A visszatérő álvemhesség idővel olyan hormonális elváltozást idézhet elő, amely az eb életét megrövidítheti. Ha a továbbiakban nem szeretne kiskutyát javasolt az ivartalanítás. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. www.sugivet.atw.hu Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858