5326. Milyen név illik egy francia bulldoghoz?
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
A Szarvasi Járási Ügyészség Vádat emeltek egy 28 éves szolnoki férfi ellen, aki még 2016 decemberében lopott el egy nagyértékű Cane Corso kutyát Gyomaendrődről. A férfi később eladta a kutyát egy nőnek, aki szaporítani kívánt vele, hogy a kölyköket eladhassa. Igor eredeti gazdája egy internetes hirdetésben látta viszont eltűnt kedvencét.
Múlt héten ütötte fel a fejét a sertéspestis Budakeszin, azóta a NÉBIH Érdet és a teljes Érdi Járást is fertőzött területté nyilvánította.
Embereket is megfertőzhet a macskákra veszélyes orsóféreglárva. A betegségre a felnőttek és a gyerekek egyaránt érzékenyek. Dr. Fodor Kinga, az Állatorvostudományi Egyetem docense szerint a kutyák esetében már alapvető a féregtelenítés, a cicatulajdonosoknál viszont még fel kell hívni a figyelmet a megelőzésre. A fertőzés első szakasza szinte észrevehetetlen a cicáknál, a szakértők szerint cseppekkel könnyebb megvédeni kedvenceinket a betegségtől.
Már 123 töltőállomáson található ingyenes mikrochip-leolvasó, mely segíti az elkóborolt állatok minél hamarabbi hazajutását. A kezdeményezés indulása óta 450 elkóborolt kutyának próbáltak a benzinkutakon segíteni, és a mikrochip-leolvasóknak köszönhetően az állatok több mint kétharmada vissza is került gazdájához – derül ki a az Állatok Világnapja alkalmából készült kimutatásból.
1. A hörgés lehetséges oka lehet egy torokgyulladás miatt megszaporodott mennyiségű torokváladék.De ez persze csak feltételezés, a biztos kórisme miatt javaslom keresse fel állatorvosát. 2.Lehet. Akkor viszont a növény eltávolítása után ennek meg kell szűnnie.
Ez a szituáció, amikor nem tudok további okosságokat mondani, csak magamban hangosan gondolkozni! Egy lőtt sérülés esetén szerintem alapvető fontosságú, és mindenképpen szükséges a test (de legalább is a bemeneti kapu környékének) röntgen vizsgálata annak kiderítésére, hogy van-e bennemaradt golyó (sörét), ha igen, akkor az hol van, okozhat-e belső sérüléseket, stb. Ezt csak "megnézéssel" vagy "ránézéssel" biztosan nem lehet eldönteni. A hányásnak, ill. a véres hányásnak persze sok más oka is lehet, köztük sok olyan is, amelyeknek tényleg semmi köze nincs a lőtt sérüléshez. Ezt kimondani azonban csak akkor lehet, ha valóban bebizonyításra kerül, hogy a meglövésének nincs köze a mostani tünetekhez. Utána lehet alaposan kivizsgálni a beteget (vérvétel, vizeletvizsgálat, ultrahangos vizsgálat, egyebek).
Nem valószínű, hogy ilyen kis mennyiség gondot okozon.
Vigye el állatorvoshoz a cicát. Meg kell nézni, nincs-e külső élősködőre, esetleg gombás fertőzöttségre utaló jel. Ha ezek kizárhatók, sokféle bőrtápláló vitaminkészítmény kapható,melyek közül orvosi segítséggel könnyebben választhat.
Üdv, Amennyiben alaposan le vannak mosva a kagylók bekerülhetnek a vízbe. Nem jelentenek igazán veszélyt semmilyen szempontból a teknősökre... Üdv-Éva