5326. Milyen név illik egy francia bulldoghoz?
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
A Szarvasi Járási Ügyészség Vádat emeltek egy 28 éves szolnoki férfi ellen, aki még 2016 decemberében lopott el egy nagyértékű Cane Corso kutyát Gyomaendrődről. A férfi később eladta a kutyát egy nőnek, aki szaporítani kívánt vele, hogy a kölyköket eladhassa. Igor eredeti gazdája egy internetes hirdetésben látta viszont eltűnt kedvencét.
Múlt héten ütötte fel a fejét a sertéspestis Budakeszin, azóta a NÉBIH Érdet és a teljes Érdi Járást is fertőzött területté nyilvánította.
Embereket is megfertőzhet a macskákra veszélyes orsóféreglárva. A betegségre a felnőttek és a gyerekek egyaránt érzékenyek. Dr. Fodor Kinga, az Állatorvostudományi Egyetem docense szerint a kutyák esetében már alapvető a féregtelenítés, a cicatulajdonosoknál viszont még fel kell hívni a figyelmet a megelőzésre. A fertőzés első szakasza szinte észrevehetetlen a cicáknál, a szakértők szerint cseppekkel könnyebb megvédeni kedvenceinket a betegségtől.
Már 123 töltőállomáson található ingyenes mikrochip-leolvasó, mely segíti az elkóborolt állatok minél hamarabbi hazajutását. A kezdeményezés indulása óta 450 elkóborolt kutyának próbáltak a benzinkutakon segíteni, és a mikrochip-leolvasóknak köszönhetően az állatok több mint kétharmada vissza is került gazdájához – derül ki a az Állatok Világnapja alkalmából készült kimutatásból.
Az itraconazole adagja a szaklapok szerint kutyáknak 5-10 mg/ttkg. Azt, hogy a dózis az alsó vagy éppen a felső határhoz legyen közelebb, a szert rendelő állatorvosnak kell eldöntenie. Így a kb. 5,5 kg-os kutyája kaphat 25 mg-tól 50 mg-ig. A készítmények Magyarországon még igen újnak számítanak, így saját tapasztalatot nehéz hozzátenni.
Viselkedés probléma oka lehet valamilyen elváltozás az agyban, de fiatal kutyánál ez ritkább. Ha nincs semmi egyéb betegségre utaló tünete a kutyának, kutyakiképző ill. viselkedés terápiával foglalkozó szakember segítségét kérje.
Ha nem oldódik meg a egy-két héten belül, nem szokja meg a sétáltatást, akkor szerintem keressen fel egy kutyakiképzőt. Ez inkább pszichés-viselkedésbeli probléma, mint állatorvosi...
Ha nem rendeződik, mindenképpen keressen fel egy állatorvost!
Ezt így nehéz megmondani de a bőrproblémát okozhatja a nem jól szűrt víz a javulást pedig segíthetik a megfelelő UV tartalmú lámpák. Ha a szűrés jó és megfelelő a világítás is akkor érdemes lenne állatorvossal megnézetni mert akkor valószínűleg nem környezeti gond van.