5326. Milyen név illik egy francia bulldoghoz?
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
A Szarvasi Járási Ügyészség Vádat emeltek egy 28 éves szolnoki férfi ellen, aki még 2016 decemberében lopott el egy nagyértékű Cane Corso kutyát Gyomaendrődről. A férfi később eladta a kutyát egy nőnek, aki szaporítani kívánt vele, hogy a kölyköket eladhassa. Igor eredeti gazdája egy internetes hirdetésben látta viszont eltűnt kedvencét.
Múlt héten ütötte fel a fejét a sertéspestis Budakeszin, azóta a NÉBIH Érdet és a teljes Érdi Járást is fertőzött területté nyilvánította.
Embereket is megfertőzhet a macskákra veszélyes orsóféreglárva. A betegségre a felnőttek és a gyerekek egyaránt érzékenyek. Dr. Fodor Kinga, az Állatorvostudományi Egyetem docense szerint a kutyák esetében már alapvető a féregtelenítés, a cicatulajdonosoknál viszont még fel kell hívni a figyelmet a megelőzésre. A fertőzés első szakasza szinte észrevehetetlen a cicáknál, a szakértők szerint cseppekkel könnyebb megvédeni kedvenceinket a betegségtől.
Már 123 töltőállomáson található ingyenes mikrochip-leolvasó, mely segíti az elkóborolt állatok minél hamarabbi hazajutását. A kezdeményezés indulása óta 450 elkóborolt kutyának próbáltak a benzinkutakon segíteni, és a mikrochip-leolvasóknak köszönhetően az állatok több mint kétharmada vissza is került gazdájához – derül ki a az Állatok Világnapja alkalmából készült kimutatásból.
Valószínűleg valamilyen daganatos elváltozás, de ezt pontosabban csak akkor lehet megmondani, ha állatorvos kollégának is megmutatja... Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése Kutyáknál előforduló heredaganatok Daganatos a kutyám! Mit tegyek?
Legegyszerűbb szólni az állatorvosnak, aki elküldi a laborba Vásárolhatók különböző tesztek is, ami otthon is elvégezhető
Kedves Kérdező! Sajnos rossz jel,hogy a vízben alszik.Keressen fel állatorvost. Ellenőrizze a hőmérsékletet,takarmányát a teknősnek. Dr.Puskás Gábor Teknős elsősegély Teknősök rejtett bajai: mikor rohanjunk orvoshoz?
Kedves Tulajdonos! A leírt tünetek alapján valóban a macskák odontoclast-sejtes fogfelszívódásáról, azaz a FORL nevű kórképről lehet szó. Ez a betegség mindenképpen és mielőbbi állatorvosi ellátást igényel, a cica fogait valószínűleg el kell távolítani (ezzel egyébként ugyanúgy teljes életet tudnak élni, csak a táp minőségén kell változtatni). Addig is fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő gyógyszer adása szükséges lenne (javasolnám a Meloxidyl szuszpenziót, ez egy vényköteles nem-szteroid, szájon keresztül adható non-szteroid gyulladáscsökkentő szuszpenzió). Javasolnám, hogy vegye fel a kapcsolatot esetleg állatvédő szervezetekkel, amennyiben valóban a pénzhiány az egyetlen gátja a macska ellátásának.
A sertés hús csak minimum 30 perc sütés, főzés után ajánlott! A jutalomfalatomat lehetőleg valamihez kötve adja. Számítsak bele a napi étkezésbe, ha gyakran kapja a kutya.! Hogyan készítsünk kutyánknak gyorsan és könnyedén jutalomfalatokat? Jutalomfalat: mennyit kaphat a kutya?