5326. Milyen név illik egy francia bulldoghoz?
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
A Szarvasi Járási Ügyészség Vádat emeltek egy 28 éves szolnoki férfi ellen, aki még 2016 decemberében lopott el egy nagyértékű Cane Corso kutyát Gyomaendrődről. A férfi később eladta a kutyát egy nőnek, aki szaporítani kívánt vele, hogy a kölyköket eladhassa. Igor eredeti gazdája egy internetes hirdetésben látta viszont eltűnt kedvencét.
Múlt héten ütötte fel a fejét a sertéspestis Budakeszin, azóta a NÉBIH Érdet és a teljes Érdi Járást is fertőzött területté nyilvánította.
Embereket is megfertőzhet a macskákra veszélyes orsóféreglárva. A betegségre a felnőttek és a gyerekek egyaránt érzékenyek. Dr. Fodor Kinga, az Állatorvostudományi Egyetem docense szerint a kutyák esetében már alapvető a féregtelenítés, a cicatulajdonosoknál viszont még fel kell hívni a figyelmet a megelőzésre. A fertőzés első szakasza szinte észrevehetetlen a cicáknál, a szakértők szerint cseppekkel könnyebb megvédeni kedvenceinket a betegségtől.
Már 123 töltőállomáson található ingyenes mikrochip-leolvasó, mely segíti az elkóborolt állatok minél hamarabbi hazajutását. A kezdeményezés indulása óta 450 elkóborolt kutyának próbáltak a benzinkutakon segíteni, és a mikrochip-leolvasóknak köszönhetően az állatok több mint kétharmada vissza is került gazdájához – derül ki a az Állatok Világnapja alkalmából készült kimutatásból.
Az angolkórt elsősorban a D3-vitamin hiánya, valamint a kalcium és a mész hiánya okozza. Pótolni kell az ásványi anyagokat, és napozási lehetőséget kell biztosítani a madaraknak. Komplex vitaminkészítménnyel (D3-vitaminnal), valamint szépia és kalcium kiegészítőkkel megelőzhető a betegség. A fiókákat gyógyítani már nem lehet, kicsi a gyógyulás esélye.
Igen, valószínűsíthető, hogy a bekajálás utáni aktív mozgásnak, ugrálásnak (egyéb okok mellett: pl. erjedésre hajlamos eledel!) nagy szerepe van a gyomorcsavarodásban! Elsősorban nagytestű kutyák esetén. Ezért etetés után célszerű a kutyákat (még a kisebbeket is) pihentetni néhány órán át és semmiképp sem szabad komoly munkára fogni, ugráltatni. A gyomorcsavarodás jelei: a hirtelen hatalmasra puffadt has, ami hordószerűen kong, öklendezési kísérletek, rosszullét, elfekvés... Ilyen esetben azonnal állatorvoshoz kell vinni. Időben elkezdett beavatkozás (műtét, gyomormosás, stb.) esetén még talán (!) megmenthető!
Ha nem fél, hogy ellopják, akkor lehet, hiszen nem egy házőrző típusról van szó. Persze télen nagy hidegben inkább bent tartanám és csak rövidebb időkre engedném ki.
Az üres kartondoboz még viszonylag jó választás a macsek részéről, bár furán nézhet ki egy lakás tele üres kartondobozokkal. :) Egyébként nehéz a cicákat jobb belátásra bírni. Rosszalkodás esetén enyhe pöckölés, rászólás ("fujj, nem szabad" - csúnya nézéssel kombinálva), ijesztgetés lehet a megoldás. Ki kell tapasztalni, hogy mi az a módszer, amitől kissé megriad és jobb belátásra tér kedvencünk.
Csukva kell tartani az ablakot. :) Esetleg szúnyogháló, sűrű szövésű rács is szóba jöhet, így legalább csökkentjük a betörés kockázatát is. :)