5326. Milyen név illik egy francia bulldoghoz?
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
A Szarvasi Járási Ügyészség Vádat emeltek egy 28 éves szolnoki férfi ellen, aki még 2016 decemberében lopott el egy nagyértékű Cane Corso kutyát Gyomaendrődről. A férfi később eladta a kutyát egy nőnek, aki szaporítani kívánt vele, hogy a kölyköket eladhassa. Igor eredeti gazdája egy internetes hirdetésben látta viszont eltűnt kedvencét.
Múlt héten ütötte fel a fejét a sertéspestis Budakeszin, azóta a NÉBIH Érdet és a teljes Érdi Járást is fertőzött területté nyilvánította.
Embereket is megfertőzhet a macskákra veszélyes orsóféreglárva. A betegségre a felnőttek és a gyerekek egyaránt érzékenyek. Dr. Fodor Kinga, az Állatorvostudományi Egyetem docense szerint a kutyák esetében már alapvető a féregtelenítés, a cicatulajdonosoknál viszont még fel kell hívni a figyelmet a megelőzésre. A fertőzés első szakasza szinte észrevehetetlen a cicáknál, a szakértők szerint cseppekkel könnyebb megvédeni kedvenceinket a betegségtől.
Már 123 töltőállomáson található ingyenes mikrochip-leolvasó, mely segíti az elkóborolt állatok minél hamarabbi hazajutását. A kezdeményezés indulása óta 450 elkóborolt kutyának próbáltak a benzinkutakon segíteni, és a mikrochip-leolvasóknak köszönhetően az állatok több mint kétharmada vissza is került gazdájához – derül ki a az Állatok Világnapja alkalmából készült kimutatásból.
Kedves Kérdező! A felfúvódás nem az a betegség, aminél sok idő lenne kipróbálni bármit is, ami nem biztos. Először is tisztázni kell a felfúvódás okán túl annak formáját is. Jár-e az előgyomrok helyzetváltozásával, vagy sem? Nem is biztos, hogy bármit le tud nyelni a félrenyelés veszélye nélkül. Ilyen esetben azonnali állatorvosi beavatkozásra lenne szükség.
Biztos nem fog fázni, főleg ahogy a mostani kánikulákat nézem. Amúgy érdemes szoktatni, azaz egyre hosszabb ideig kiengedni. Télen be lehet engedni több időre, vagy egy kinti vackot készíteni hideg esetére. Elcsavarogni nem szoktak, főleg, ha ivartalanítottak. Egyébként szerintem egy cica jobban feltalálja magát a kertben, mint a lakásban. Dr Fekete Richard
Valószínűleg a fő ok az volt hogy az önök kutyája pórázon volt és így nem tudott megfelelően kommunikálni, kitérni, menekülni. Természetes az esetet követő reakció. Egyetlen leghatékonyabb módszer, hogy a kutyát újra szocializálni kell a nagy testű fajtársaival szembeni találkozásokra. Sokat kell vinni idegen, de jól szocializált és kontrollálható kutyák társaságába, ahol szabadon, pozitív élményeket kell szereznie a kutyának.
Lehet hogy beszorult az első kölyök. Állatorvos adhat ellést megindító injekciót.
A fiókák fejlődéséhez ásványi anyagok, állati eredetű fehérje szükséges. A természetben ezt a madarak rovarok fogyasztásával oldják meg. A madarász lágyeleséget etet ilyenkor. A reszelt főtt tojás-sárgarépa keveréket csipetnyi kalcium-foszfor tartalmú ásványi anyag készítménnyel, darált háztartási keksszel meghintve szokás a madarak elé tálalni, de lehet kész lágyeleséget is kapni a szaküzletekben. A lágyeleségnek része lehet legtöbb szezonális gyümölcs, rizs, uborka, stb. is. Mivel romlandó, így naponta akár többször is el kell távolítani a maradékot. Az előkészített tojásos lágyeleséget, hűtőszekrényben legfeljebb két napig lehet tárolni. A fiókaneveléssel jelentősen megnövekedik a folyadékigény is, így fokozottan kell figyelni az ivóvíz mennyiségére és tisztaságára. Amelyik tojás nem kel ki azt a szülők előbb-utóbb félrelökik, eltávolítják a fészekből. Ha madarakat nem zavarja a fészekkontroll, úgy akár a gazdi is elveheti a tojást, amennyiben az biztosan nem kel ki és veszélyezteti a kikelt fiókát (mozgását akadályozza, illetve a tojásba belepusztult embrió káros baktériumokat terjeszthet).