5326. Milyen név illik egy francia bulldoghoz?
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
A Szarvasi Járási Ügyészség Vádat emeltek egy 28 éves szolnoki férfi ellen, aki még 2016 decemberében lopott el egy nagyértékű Cane Corso kutyát Gyomaendrődről. A férfi később eladta a kutyát egy nőnek, aki szaporítani kívánt vele, hogy a kölyköket eladhassa. Igor eredeti gazdája egy internetes hirdetésben látta viszont eltűnt kedvencét.
Múlt héten ütötte fel a fejét a sertéspestis Budakeszin, azóta a NÉBIH Érdet és a teljes Érdi Járást is fertőzött területté nyilvánította.
Embereket is megfertőzhet a macskákra veszélyes orsóféreglárva. A betegségre a felnőttek és a gyerekek egyaránt érzékenyek. Dr. Fodor Kinga, az Állatorvostudományi Egyetem docense szerint a kutyák esetében már alapvető a féregtelenítés, a cicatulajdonosoknál viszont még fel kell hívni a figyelmet a megelőzésre. A fertőzés első szakasza szinte észrevehetetlen a cicáknál, a szakértők szerint cseppekkel könnyebb megvédeni kedvenceinket a betegségtől.
Már 123 töltőállomáson található ingyenes mikrochip-leolvasó, mely segíti az elkóborolt állatok minél hamarabbi hazajutását. A kezdeményezés indulása óta 450 elkóborolt kutyának próbáltak a benzinkutakon segíteni, és a mikrochip-leolvasóknak köszönhetően az állatok több mint kétharmada vissza is került gazdájához – derül ki a az Állatok Világnapja alkalmából készült kimutatásból.
Jó lenne kicsit többet tudni az esetről ahhoz, hogy bármiféle véleményt lehessen kialakítani. Pl. ilyeneket: volt-e röntgen vizsgálat, volt-e labor vizsgálat az ízületi váladékból, volt-e vérvizsgálat (Lyme-kórra irányuló vizsgálattal kiegészítve), ha voltak, ezek milyen eredményre vezettek? Milyen típusú gyógyszereket és mennyi ideig kapott az állat? Sajnos ez az az eset, amikor a kérdésére egyelőre csak kérdésekkel tudok válaszolni. Amit javasolni tudok: keressenek fel egy ortopédiai szakrendelést.
Az ékszerteknős sajnos elég agresszív fajnak számít. Vonatkozik ez az egymással és a más fajokkal szembeni viselkedésre is. A harapdálás hátterében azonban nem mindig aggresszió áll; sokszor eleségnek tekintik az ember kezét vagy a másik társ végtagjait. Amennyiben nem jönnek ki egymással úgy a különzárás az egyetlen megoldás. Ha ilyen harapós, akkor kisgyereket nem szabad együtt hagyni velük felügyelet nélkül.
Ezt így sajnos nem lehet megmondani, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
A tartási körülmények és a fehéredés jellege nélkül még tippelni sem nagyon lehet - emellett egy kép is segíthetne. Több információra lenne szükség ahhoz, hogy közelebb kerülhessünk a megoldáshoz.
Könnyen lehet, hogy megevett néhány meggymagot, ez azonban nem feltétlenül jelent problémát (nem elhanyagolható szempont, hogy mekkora a teknős). Mindenképpen állatorvosi vizsgálat szükséges a probléma tisztázása érdekében. Ennek hiányában nem lehet megmondani, hogy mitől étvágytalan a teknős és hogyan lehet ezen segíteni.