5326. Milyen név illik egy francia bulldoghoz?
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
A Szarvasi Járási Ügyészség Vádat emeltek egy 28 éves szolnoki férfi ellen, aki még 2016 decemberében lopott el egy nagyértékű Cane Corso kutyát Gyomaendrődről. A férfi később eladta a kutyát egy nőnek, aki szaporítani kívánt vele, hogy a kölyköket eladhassa. Igor eredeti gazdája egy internetes hirdetésben látta viszont eltűnt kedvencét.
Múlt héten ütötte fel a fejét a sertéspestis Budakeszin, azóta a NÉBIH Érdet és a teljes Érdi Járást is fertőzött területté nyilvánította.
Embereket is megfertőzhet a macskákra veszélyes orsóféreglárva. A betegségre a felnőttek és a gyerekek egyaránt érzékenyek. Dr. Fodor Kinga, az Állatorvostudományi Egyetem docense szerint a kutyák esetében már alapvető a féregtelenítés, a cicatulajdonosoknál viszont még fel kell hívni a figyelmet a megelőzésre. A fertőzés első szakasza szinte észrevehetetlen a cicáknál, a szakértők szerint cseppekkel könnyebb megvédeni kedvenceinket a betegségtől.
Már 123 töltőállomáson található ingyenes mikrochip-leolvasó, mely segíti az elkóborolt állatok minél hamarabbi hazajutását. A kezdeményezés indulása óta 450 elkóborolt kutyának próbáltak a benzinkutakon segíteni, és a mikrochip-leolvasóknak köszönhetően az állatok több mint kétharmada vissza is került gazdájához – derül ki a az Állatok Világnapja alkalmából készült kimutatásból.
Ha már egy hetet ült a tojó, akkor azokból a tojásokból már biztosan nem kel ki fióka. A zebrapinty tojó és a hím egyaránt üli a tojásokat, a kelési idő két hét. Amennyiben harmonizál a pár, akkor rövidesen új költésbe kezdenek, ami remélhetőleg nagyobb sikerrel jár.
Kedves Állatbarát! Röntgen-vizsgálat javasolt, hogy megállapítható legyen, kell-e rögzíteni a lábát. Nyílt törés esetén sürgős ellátás, antibiotikum és fájdalomcsillapító szükséges. Szerencsés esetben az eltört végtag jól rögzíthető, pár hét alatt gyógyúlhat a sérülés. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves Állatbarát! Bármilyen egyéb felsőlégúti fertőzés is előfordulhat a nyulaknál. A nyálzás szájüregben levő problémára utal. Javaslom, forduljon állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Az igazat megvallva láttam már olyan esetet, amikor jól kijöttek a vizslák az új cicákkal, de volt már olyan is, amikor tragédia lett a vége... Szerintem felügyelettel próbálják ki először, de őszintén nehéz erre biztosat válaszolni...
A szer adható folyamatosan.