5331. Magyar pásztorkutyák világtalálkozója Komáromban
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A BBC arról számolt be, hogy elpusztult egy 344 évesnek mondott teknős Nigériában. Az Alagba (Öreg) nevű állat egy királyi palotában élt.
A franciaországi Villejust-ben rendezett 25. IRO Mentőkutya Világbajnokságon romkutatás versenyszámban a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság színeiben versenyző, Pannon Kutyás Kutató-Mentő Csapat tagja, Belényi Beatrix és kutyája, Zen lett a győztes.
A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola legkisebb és legcukibb tanulói felpróbálták a hámot, amivel később dolgozni fognak, kiakadt a cukiságmérő. Nátán és Noé már most tudják milyen fontos feladatuk lesz, mikor felnőnek.
A cicáknak rendszeres belső és külső élősködő elleni kezelésekre van szükségük. Leggyakoribb külső parazita a bolha, a fülrühatka és a kullancs, belső pedig a féreg. Legjobb, ha ezektől inkább megóvni próbáljuk őket.
Kedves gazdi! A leírása alapján elképzelhető, hogy epilepsziás rohama volt a cicának. A macska kivizsgálásával és gyógyításával kapcsolatosan: pontos kórelőzményi adatfelvétel és kivizsgálás szükséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157 dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
A kép alapján úgy tűnik, ez egy papilloma, ami egy jóindulatú virus okozta szemölcsös elváltozás. Ez általában fiatal állatoknál (embereknél is hasonló a helyzet) fordul elő. Az esetek 90%-ban magától elmúlik (leesnek), azonban néhányszor műtéti beavatkozást igényel. Ez gyakorlatilag egy altatásban végzett szemölcskiégetés. Ha ennek ellenére kiújul, akkor az eltávolított papillomából vakcinát szoktunk készíteni, ami végleg megoldja a problémát. Olvass tovább! Váladékozika kutya szeme - milyen betegséget jelez?
Kedves Gazdi! Kora tavaszi gyógyhatású, vitamiban gazdak korai zöldeket kaphatnak a tengerimalacok, ha bio. De nem szabad ezeket túlérékelni. A korai zöldek pl. tyúkhúr, kora tavaszi fű könnyen puffaszthatják őket, ezért kis mennyiségben lehet. A kora tavaszi vitamindús, gyúgyhatású zöldekkel vigyázni kell, mert kis testű tengerimacnak bizonyos anyagok túl sok lehetnek, ami embernek egészséges. A madársaláta és endívia saláta nem rokonok. A madársaláta madársaláta (Valeriana locusta) macskagyökérféle. Az endíviasaláta (Cichorium endivia) őszirózsaféle. Az endíviasalátának magas a foszfortartalma, ezért tengerimalacok csak kis mennyiséget kaphatnak belőle, néhány szálat. A madársalátának van C-vitamintartalma, ezért ez talán jobb, de magas a magnéziumtartalma, ezért ebből sem kaphat sokat egy evésre. Azt javasolnám, hogy ha saját fogyasztásra vásárol a gazdi, kaphat néhány levélkét a tengerimalac változatosság miatt, de nem adnék napi rendszerességel télen sem. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Az emlődaganatok kb 50%-a jóindulatú, 50%-a rosszindulatú. Amennyiben eltávolítják, jóindulatú daganat esetén tulajdonképpen "meg is gyógyulhat" a kutyus, rosszindulatú daganat esetén pedig nagyban csökkenhet az áttétképződés veszélye. Én mindenképp javasolnám, hogy vigye el állatorvoshoz és ha emlődaganat, akkor a műtétet is javasolnám, hiszen az eddigi előélete tükrében elképzelhető, hogytökéletesen egészséges lenne..
Azonnal vigye állatorvoshoz! Ha még nem késő...