5331. Magyar pásztorkutyák világtalálkozója Komáromban
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A BBC arról számolt be, hogy elpusztult egy 344 évesnek mondott teknős Nigériában. Az Alagba (Öreg) nevű állat egy királyi palotában élt.
A franciaországi Villejust-ben rendezett 25. IRO Mentőkutya Világbajnokságon romkutatás versenyszámban a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság színeiben versenyző, Pannon Kutyás Kutató-Mentő Csapat tagja, Belényi Beatrix és kutyája, Zen lett a győztes.
A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola legkisebb és legcukibb tanulói felpróbálták a hámot, amivel később dolgozni fognak, kiakadt a cukiságmérő. Nátán és Noé már most tudják milyen fontos feladatuk lesz, mikor felnőnek.
A cicáknak rendszeres belső és külső élősködő elleni kezelésekre van szükségük. Leggyakoribb külső parazita a bolha, a fülrühatka és a kullancs, belső pedig a féreg. Legjobb, ha ezektől inkább megóvni próbáljuk őket.
Ha másfél hete műtötték és azóta már eszik is, akkor nem lehet annyira legyengülve, hogy ülni sem tud. Feltétlen vizsgáltassák meg újra az állatorvosukkal!
Kedves Olvasónk! Erről már sokat írtunk, az ellésről ebben a cikkünkben mindent megtalál >>
Kedves Gazdi! A kutyusból bőrkaparékminta vizsgálat szükségeltetik a pontos diagnózishoz és gyógykezeléshez. Legyen szíves elvinni állatorvosához. Tisztelettel Szaniszló Ferenc
Kedves Tímea! Ilyen esetben mindenképpen egyedi kezelésre van szüksége a cicának, aminek az a feltétele, hogy a kezelő (homeopata) állatorvos igen részletesen és alaposan megismerje a cica tüneteit, előzményeit, körülményeit. Így valóban az lenne a legjobb, ha személyesen fel tudna keresni egy ilyen gyógymódokban is járatos kollégát. Győrben nem tudok ilyen kollégáról; legközelebb Önhöz Bábolnán rendel Dr. Mátray Árpád kollégám, 06-30-961-6008 (időpont egyeztetés: 9-10 óráig). Mielőbbi gyógyulást kívánok kis kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! Idő kell a kutyának, amíg megszokja a bezártságot, hozzá kell szoktatni az egyedülléthez és a szobatisztasághoz.. Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása ez a cikk is segíthet: http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=5819 és ez a videó is segíthet: http://videokedvenc.hu/video/kertes_hazbol_lakasba_igy_szoktasd_at_a_kutyadat