5331. Magyar pásztorkutyák világtalálkozója Komáromban
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A BBC arról számolt be, hogy elpusztult egy 344 évesnek mondott teknős Nigériában. Az Alagba (Öreg) nevű állat egy királyi palotában élt.
A franciaországi Villejust-ben rendezett 25. IRO Mentőkutya Világbajnokságon romkutatás versenyszámban a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság színeiben versenyző, Pannon Kutyás Kutató-Mentő Csapat tagja, Belényi Beatrix és kutyája, Zen lett a győztes.
A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola legkisebb és legcukibb tanulói felpróbálták a hámot, amivel később dolgozni fognak, kiakadt a cukiságmérő. Nátán és Noé már most tudják milyen fontos feladatuk lesz, mikor felnőnek.
A cicáknak rendszeres belső és külső élősködő elleni kezelésekre van szükségük. Leggyakoribb külső parazita a bolha, a fülrühatka és a kullancs, belső pedig a féreg. Legjobb, ha ezektől inkább megóvni próbáljuk őket.
Hát, nehéz így látatlanban megítélni, mitől ijedhet meg a cica. Ahogy magam elé képzelem, lehet, hogy egyszerű játékról van szó, hisz gyakran csinálják ezt a macskák. Esetleg egy nagyobb méretű egér ijesztgeti?? :) Szóval nehéz a kérdés.
Cicáknak általában 12 hetes korban kell az oltásokat elkezdeni (néha ezt 8 hetes korra előre lehet hozni) és havonta jönnek az ismétlő oltások, tehát 3 hónaposan még biztos nincs meg az összes oltása. Ha csak lakásban lesz tartva, amíg megkap minden oltást és a másik bejáró cica oltva van minden szükséges kórokozó ellen, akkor kicsi az esélye a megbetegedésnek.
Igen, célszerű külön tenni őket az ellés idejére, a problémák megelőzése végett. Ha nem szeretnének kölyköket többet, akkor az ivartalanítást javasolnám, mert a hormonhatású injekcióknak súlyos mellékhatásai lehetnek. Lehetne például a fiú malacot ivartalanítani, az talán kisebb megterhelést jelent az állatnak.
Minél hamarabb vidd el a tengerimalacot társállatok gyógyítására szakosodott állatorvoshoz. Valami megsérthette a szem szaruhártyáját és ezért alakulhatott ki az általad említett elváltozás. Az állatorvos megvizsgálva a szemet, a gyógyulást elősegítő szemcseppet ír fel a malackának. Ha nem látja szakember és elmarad a kezelés, esetleges fekély esetén a szem elvesztésén túl az állatka élete is veszélybe kerülhet. A vizsgálat árát a kezelő állatorvos tudja megmondani.
Elméletileg a paraffinnal nem tudunk ártani, mert nem szívódik fel a bélcsatornából, de hosszú távon azért nem ajánlom adni. Inkább csak azért, mert ennek a bélsárrrekedésnek a hátterét ki kellene deríteni, és nem csak tünetileg kezelni. Megpróbálta már a szőrlabdaoldó pasztát rendszeresen adni neki? Bezo-pet, vagy más nevű is létezik. A bélflóra regenerálására pedig inkább az Enteroferm vagy Probicol-h készítményt javaslom. Állatpatikákban kapható vény nékül. Remélem, segítettem...