5331. Magyar pásztorkutyák világtalálkozója Komáromban
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A BBC arról számolt be, hogy elpusztult egy 344 évesnek mondott teknős Nigériában. Az Alagba (Öreg) nevű állat egy királyi palotában élt.
A franciaországi Villejust-ben rendezett 25. IRO Mentőkutya Világbajnokságon romkutatás versenyszámban a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság színeiben versenyző, Pannon Kutyás Kutató-Mentő Csapat tagja, Belényi Beatrix és kutyája, Zen lett a győztes.
A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola legkisebb és legcukibb tanulói felpróbálták a hámot, amivel később dolgozni fognak, kiakadt a cukiságmérő. Nátán és Noé már most tudják milyen fontos feladatuk lesz, mikor felnőnek.
A cicáknak rendszeres belső és külső élősködő elleni kezelésekre van szükségük. Leggyakoribb külső parazita a bolha, a fülrühatka és a kullancs, belső pedig a féreg. Legjobb, ha ezektől inkább megóvni próbáljuk őket.
A kutyus álvemhes. Ez egy teljesen normális élettani folyamat kutyáknál, Galastop oldat vagy BRK tabletta a megoldás. Azért érdemes kezelni, mert emlőgyulladásra és emlődaganatokra hajlamosít, ha sokáig elhúzódik. A gyógyszerek receptre állatgyógyászati patikában kaphatók.
A nálunk alkalmazott készítmény neve Werfachor A.U.V., de nagyon ritka az, hogy eredményes a kezelés és ilyenkor műtétre kerül a sor.
Vissza kell vinni az állatorvoshoz, az elváltozástól függ, hogy (hosszú!!!) kezeléssel (szemcseppezés) eltűntethető-e a homály. Ha nem súlyos, akkor jó esély van rá, hogy elmúljon.
Ez a kocsonyás valami nagy valószínűséggel csigapete, ebből kelnek majd ki az ifjonc vízicsigák. Érdemes a vizet valamilyen csigairtó szerrel kezelni, vagy ha lehetséges, csigaevő fajokat beszerezni (ilyenek például a botiák) a csigák túlzott elszaporodásának megfékezése végett!
Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!